smartfon rozmowa Orange logo
fot. Pexels

Za kilka dni już nie włączysz tych dwóch pakietów w ofertach na kartę w Orange. I bardzo dobrze

Oferty wszystkich dużych operatorów są tak bardzo rozbudowane, że momentami trudno się w nich połapać. Regularnie wprowadzają bowiem oni nowe taryfy, ale wcale nie oznacza to, że starsze natychmiast znikają z ich portfolio, nawet jeśli są mniej korzystne niż te nowsze. To samo dotyczy opcjonalnych pakietów. Orange poinformował właśnie, że wycofuje dwa, które obecnie nieszczególnie już się opłacają. I dobrze, ponieważ klienci na tym tylko skorzystają.

Już za kilka dni, 11 października 2018 roku, Orange wyłączy możliwość uruchomienia dwóch pakietów: Elastyczne rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci oraz Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci. Wbrew pozorom jest to bardzo dobra wiadomość.

Jeśli chodzi o pakiet Elastyczne rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci, to użytkownicy będą mogli korzystać z niego do końca jego ważności. A ta jest różna, ponieważ zależy od kwoty, jaką postanowił wydać na tę usługę klient. Gdybyście byli ciekawi szczegółów, znajdziecie je na stronie internetowej Orange.

W przypadku pakietu Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ (jeszcze) jest on dostępny w wersji jednorazowej i automatycznie odnawialnej. Jeśli klient ma włączoną tę drugą opcję, to kiedy po 11 października 2018 roku usługa się odnowi, dostanie do dyspozycji pakiet Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB, który kosztuje 25 złotych miesięcznie. Wielkość paczki internetu będzie zależała od stażu użytkownika w sieci. Więcej szczegółów na temat tej oferty zainteresowani znajdą na stronie internetowej Orange.

Wbrew pozorom wycofanie dwóch ww. pakietów to dobra informacja, ponieważ – patrząc przez pryzmat obecnych zwyczajów klientów – są one przestarzałe i nie odpowiadają na wszystkie potrzeby użytkowników. Co więcej, pakiet Rozmowy i SMS-y bez limitu + pakiet GB opłaca się nawet bardziej niż Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci, ponieważ w wersji miesięcznej jest tańszy o 5 złotych.

Źródło: GSMOnline