fot. JerzyGorecki / Pixabay

Orange zbroi się na ferie i zwiększa pojemność sieci w górskich miejscowościach, aby klienci mieli lepszy zasięg

Dzieciaki i młodzież z niektórych województw są już na półmetku ferii, natomiast mieszkańcy innych regionów wciąż czekają na swoją kolej. Orange wie, że góry będą oblegane w okresie wolnego, dlatego zrobiło wszystko, aby odwiedzający południową część Polski klienci nie narzekali na słaby zasięg i mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw sieci.

Nie każdy gdzieś wyjeżdża w ferie, ale jeśli już to robi, to góry niewątpliwie są na samym szczycie listy miejsc, w które warto pojechać w takim okresie. Orange zdaje sobie z tego sprawę i postanowiło się przygotować na wzmożony ruch w swojej sieci.

Aby pokazać, jak mocno oblegana jest infrastruktura w okresach, kiedy w jednym miejscu zjedzie się kupa ludzi, Orange podaje, że w Sylwestra i Nowy Rok, czyli w zaledwie dwa dni, klienci znajdujący się w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej przesłali w sumie ponad… 22 TB danych, co stanowi „równowartość” siedmiu milionów zdjęć! To znacznie więcej niż poza sezonem.

Orange wzięło się ostro do roboty i w aż 34 lokalizacjach rozbudowało swoje stacje bazowe. Mowa tu m.in. o Rabce Zdrój, Czarnym Dunajcu, Bukowinie i Szczawnicy. Dzięki temu udało się zwiększyć pojemność sieci i polepszyć zasięg na stokach narciarskich i w ich pobliżu oraz w miejscowościach typowo turystycznych. Jednocześnie operator uruchomił cztery tymczasowe, mobilne stacje bazowe w Karpaczu, Zieleńcu, Białce Tatrzańskiej i na Czarnej Górze.

Orange w Zakopanem i Karpaczu uruchomiło także usługi 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz, która do tej pory była dostępna wyłącznie w największych miastach w Polsce. Dzięki temu udało się zwiększyć pojemność sieci aż o – odpowiednio – 45% i 60%.

fot. Biuro Prasowe Orange Polska

W ogólnym rozrachunku w ostatnim czasie Orange udostępnił swoim klientom dziesięć nowych stacji bazowych, a aż 64 już istniejących wyposażył w dodatkowe urządzenia (mowa oczywiście o rejonach górskich). W tym miejscu warto zaznaczyć, że pozostaną one już tam na stałe, natomiast wzmożony ruch w czasie ferii zimowych mają pomóc okiełznać cztery tymczasowe stacje bazowe, które rozlokowano w najbardziej newralgicznych lokalizacjach.

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska