fot. Pexels

Orange anuluje opłaty za połączenia klientom, którzy oddzwonili na kubańskie numery, zaczynające się od +53

W okresie świątecznym klienci Orange i nju mobile zaczęli zauważać nieodebrane połączenia z numerów, rozpoczynających się od +53. Niektórzy nie wykazali się jednak wystarczającą ostrożnością i oddzwaniali na nie, słono za to płacąc. Operator postanowił pójść na rękę tym osobom i anulować im wszystkie opłaty.

Na wstępie warto dodać, że nie tylko klienci Orange i nju mobile byli nękani połączeniami z numerów, zaczynających się od +53, lecz bez wątpienia stanowili oni najliczniejszą grupę. I chociaż każdego powinno zastanowić, po co ktoś dzwonił do niego z numeru z takim kierunkowym, to niestety spora część osób po prostu na niego oddzwaniała, co wiązało się z pobraniem wysokich opłat za połączenie.

Reklama

Jak podaje Orange, poszkodowanych było kilkadziesiąt tysięcy użytkowników Orange i nju mobile. Z uwagi na okres świąteczny, w którym większość z nas jest nieco bardziej „roztrzepana” oraz dobro klientów operator zdecydował się anulować opłaty za połączenia wychodzące na numery rozpoczynające się od +53, zrealizowane w okresie od 28 grudnia 2017 roku do 4 stycznia 2018 roku. To właśnie w tym czasie mieliśmy do czynienia z prawdziwą plagą.

Orange zastrzega jednak, że należy traktować jego decyzję jako wyjątkową. Fakt, operator wcale nie musiał tego robić, ponieważ to na kliencie spoczywa obowiązek sprawdzenia, skąd pochodzi dany numer i to on ponosi odpowiedzialność za wykonywane połączenia. Pomarańczowy zamierza jednak przygotować i przeprowadzić akcję edukacyjną, mającą za zadanie uczulić użytkowników na tego typu próby oszustwa.

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska