Orange aktualizuje ofertę „Free na kartę”. Dobre wieści dla zapominalskich, gorsze dla chomikujących gigabajty | Tabletowo.pl

Orange aktualizuje ofertę „Free na kartę”. Dobre wieści dla zapominalskich, gorsze dla chomikujących gigabajty

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj Orange dokonał pewnych korekt w regulaminie promocji „Internet za darmo”. Wprowadzono wygodny lejek dla tych, którzy są wiecznie zagrożeni nagłym zwiększniem kosztów internetu po wykorzystaniu pakietu. Jednocześnie nie będzie można już korzystać w nieskończoność z bonusowego pakietu gigabajtów przy rocznej ważności konta.

W Orange Free na kartę wciąż otrzymujemy bonusy w postaci darmowych gigabajtów w ramach promocji za doładowanie. Bonusy te przedstawiają się następująco:

  • 2.5 GB za doładowanie 5 zł, ważne 2 dni
  • 5 GB za doładowanie 10 zł, ważne 5 dni
  • 15 GB za doładowanie 25 zł, ważne 31 dni
  • 15 GB za doładowanie 30 zł, ważne 31 dni
  • 15 GB za doładowanie 35 zł, ważne 31 dni
  • 20 GB za doładowanie 40 zł, ważne 40 dni
  • 25 GB za doładowanie 50 zł, ważne 93 dni
  • 50 GB za doładowanie 100 zł, ważne 155 dni
  • 100 GB za doładowanie 200 zł, ważne 155 dni

Dodatkowo wciąż ważna jest promocja „Bonus za doładowanie 200 zł”, o której pisał Grzegorz tutaj. W skrócie – za doładowanie kwotą 200 zł można dostać pakiet internetowy 1410 GB, ważny przez 5 miesięcy.

Tutaj dochodzimy do zmian.

Pierwszą jest wprowadzenie lejka po wykorzystaniu bonusowego pakietu. Zamiast pobierać opłaty za dane, włączy się on automatycznie. Wtedy prędkość pobierania spadnie do 64 kb/s, co raczej nie ujdzie uwagi użytkownika. Oczywiście można bezpłatnie wyłączyć lejek i odblokować pełną prędkość (wystarczy wysłać SMS o treści „STOP LEJEK” pod bezpłatny numer 80733), ale nie jest to operacja jednorazowa. Lejek włączy się za każdym razem, kiedy skończy się nam bonusowy internet, więc raczej od niego nie uciekniemy.

Druga zmiana to likwidacja przedłużania bonusów internetowych. Czas ich wykorzystania nie będzie się sumować – będzie obowiązywać ten, który ma najdłuższy termin. Zatem zasilając konto za 30 zł, dostaniemy 15 GB. Jeśli stwierdzimy, że to nie wystarczy, i zasilimy po tygodniu konto dodatkową dychą, to do naszego konta doliczone zostanie kolejne 5 GB, ale nie wydłużymy okresu wykorzystania tych pakietów do 36 dni. Obowiązuje bonus z dłuższą „przydatnością do zużycia”.

Oznacza to, że nawet jeśli nasze konto ma rok ważności, to bonusowe pakiety nie będą ważne tak samo długo – pakiety dodatkowe będą ważne tyle dni, ile określono w regulaminie.

Orange najwyraźniej zabiera się za łatanie luk w regulaminach, co zapewne nie wszystkich ucieszy. Cóż, takie życie. Tu macie pełny regulamin promocji.

źródło: Orange dzięki GSMonline

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona