Europa mapa Orange logo
fot. Pexels

Od 1 stycznia 2019 roku klienci abonamentowi Orange będą mieli więcej internetu do wykorzystania w UE

Nowy rok przyniesie abonentom Orange ważną zmianę – od 1 stycznia 2019 roku dostaną bowiem oni większe paczki internetu do wykorzystania w Unii Europejskiej. Przy okazji operator obniżył opłaty dodatkowe za transfer po zużyciu całego dostępnego w ramach danej oferty pakietu danych.

Orange podaje na przykład, że w ramach pakietu Orange Love miesięczny transfer wzrośnie z dotychczasowych 3,22 GB do 4,18 GB. Wynika to jednak nie z dobrej woli operatora, a faktu, że od 1 stycznia 2019 roku po raz kolejny obniżone zostaną ceny hurtowe za 1 GB internetu z (6 euro do 4,5 euro). Dzięki temu każda sieć może zaoferować swoim klientom abonamentowym większe paczki danych w ramach danej oferty.

Reklama

Od nowego roku obniżona zostanie także stawka za 1 MB wykorzystany po zużyciu całego dostępnego transferu z 0,03 zł brutto do 0,0234 zł brutto. W praktyce oznacza to, że od 1 stycznia 2019 roku klienci abonamentowi Orange za 1 GB zapłacą niemal o 7 złotych mniej niż do tej pory. Nowa stawka dotyczy również opłat dodatkowych za każdy MB i MMS, które mogą zostać doliczone w przypadku naruszania Polityki Uczciwego Korzystania (FUP) z roamingu w UE.

Jednocześnie Orange nadal może naliczać dodatkowe opłaty dzięki zgodzie prezesa UKE, którą otrzymało już w kwietniu 2018 roku:

  • 0,05 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego,
  • 0,02 zł za minutę odebranego połączenia głosowego,
  • 0,01 zł za wysłaną wiadomość SMS,
  • 0,00738 zł za wysłaną wiadomość MMS,
  • 0,00738 zł za każdy MB transmisji danych (opłata dodatkowa za 1 GB transmisji danych wynosi 7,56 zł).

Operator jednak informuje, że o naliczenie powyższych opłat nie będą musieli się martwić klienci, którzy od 1 stycznia do 18 kwietnia 2019 roku podpiszą umowę lub aneks do umowy na mobilne usługi abonamentowe z dostępnym roamingiem w UE (promocja „Roaming w UE bez dopłat”). Nowy cennik nie dotyczy natomiast tych użytkowników, którzy podpisali lub przedłużyli (lub przedłużą) swoje kontrakty do końca 2018 roku.

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska, European Parliament