Oppo zapowiada model R9

Choć smartfony Oppo kosztują nieco powyżej średniej, to nie przeszkadza im to sprzedawać się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Marka pozostaje dzięki temu czwartą, najpopularniejszą obecnie w Chinach (po Xiaomi, Huawei i Apple). Wkrótce o klienta powalczy kolejnym modelem – R9.

Opublikowano już teaser zapowiadający ten smartfon. Widać na nim złotą ciecz na czarnym tle, układającą się w cyfrę 9. Oprócz chińskich znaczków, które serwis źródłowy rozszyfrował jako This time, it is worth and other “9” point. #OPPO New camera phone R9#, na plakacie znalazł się również napis Oppo R9, dzięki czemu wiemy, że pod taką właśnie nazwą zadebiutuje na rynku kolejna nowość tego producenta.

Oppo R9

Co do specyfikacji technicznej musimy polegać na informacjach, podanych przez serwis źródłowy, bowiem dotychczas Oppo R9 nie pojawił się jeszcze ani razu w żadnym przecieku. Smartfon ma (podobno) zostać wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, układ graficzny Adreno 530, 3 lub 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Do tego Oppo R9 ma otrzymać aparat główny 21 Mpix, kamerkę 13 Mpix na przodzie, LTE, czytnik linii papilarnych, akumulator o pojemności 3700 mAh oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Być może ww. urządzenie jest tym, o którym pisaliśmy jeszcze w 2015 roku i które bardzo mocno przypomina iPhone’a 6 Plus/6S Plus. To oczywiście tylko przypuszczenie i możliwe, że Chińczycy szykują coś zupełnie innego. Tego jednak dowiemy się dopiero w najbliższym czasie.

Oppo iPhone 6 Plus iPhone 6S Plus

Aktualizacja:

Oppo rozpoczęło akcję promocyjną w Chinach, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że model R9 zadebiutuje 17 marca.

Oppo R9

Źródło: Weibo przez Times News, GizmoChina