Oppo RX 17 Neo / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Po premierze Oppo Reno producent obniżył ceny trzech starszych modeli

Kilka godzin temu w Zurychu (Szwajcaria) odbyła się europejska premiera smartfonów z serii Oppo Reno. W związku z tym wydarzeniem Oppo zdecydowało się obniżyć ceny kilku starszych modeli, które zostały wprowadzone na polski rynek 31 stycznia 2019 roku.

Oppo Reno

Jeśli umknęła Wam dzisiejsza, europejska premiera smartfonów z serii Oppo Reno, to pozwolę sobie w pierwszej kolejności przypomnieć, że już jutro, tj. 25 kwietnia 2019 roku, w Polsce rozpocznie się przedsprzedaż Oppo Reno z procesorem Qualcomm Snapdragon 710, 6 GB LPDDR4X RAM i 256 GB pamięci wbudowanej typu UFS 2.1.

Reklama

Cenę Oppo Reno ustalono w Polsce na 2199 złotych. Klienci, którzy zamówią ten smartfon w przedsprzedaży, otrzymają w prezencie głośnik  Bluetooth JBL Clip 3 (w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje on standardowo 199 złotych). Pre-order ruszy jutro w sklepach internetowych Media Markt i x-kom oraz w strefie marki na Allegro, natomiast dzień później również w sieci Play.

Oppo Reno z kamerką jak drzwi w Lamborghini – od jutra w Polsce

Niższe ceny smartfonów Oppo

Jeszcze przed oficjalną premierą smartfonów z serii Oppo Reno w Europie polski oddział producenta poinformował o obniżeniu sugerowanych cen trzech modeli, które zostały wprowadzone do naszego kraju pod koniec stycznia bieżącego roku.

Mowa tu konkretniej o Oppo RX17 Pro, Oppo RX17 Neo i Oppo AX7. Od teraz w sklepach RTV Euro AGD, x-kom i w strefie marki na Allegro oraz w T-Mobile kosztują one – odpowiednio – 2199 złotych, 1299 złotych i 899 złotych. Dla porównania, w momencie polskiego debiutu ich ceny zostały ustalone na – odpowiednio – 2599 złotych, 1499 złotych i 999 złotych.

Od jutra obniżone ceny obowiązywać będą również u operatorów Orange i Play.

W związku z obniżeniem ceny klienci stawiani są przed trudnym wyborem pomiędzy Oppo RX17 Pro i Oppo Reno. Oba smartfony pod wieloma względami są bardzo podobne do siebie, podczas gdy największą różnicą są aparaty główne na tyle oraz kamerka do selfie i rozmów wideo.

Oppo AX7 cały czas pozostaje natomiast (w mojej opinii) nieszczególnie nieopłacalną propozycją, więc raczej nie warto rozważać jego zakupu, ponieważ za takie same pieniądze można kupić znacznie ciekawszego Redmi Note 7.

*Na zdjęciu tytułowym Oppo RX17 Neo

Źródło: informacja prasowa, @oppomobilepl