Oppo R17 - bezramkowiec z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran - trafi do sprzedaży już za kilka dni 18

Oppo R17 – bezramkowiec z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran – trafi do sprzedaży już za kilka dni

Wygląda na to, że sierpień będzie aktywnym miesiącem dla Oppo. Pojutrze oficjalnie zaprezentowany zostanie F9, na którego z niecierpliwością czeka Grzesiek, a trzy dni później do sprzedaży trafi ciekawy, bezramkowy smartfon z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. Co zaoferuje Oppo R17?

Oppo R17 z zaskoczenia pojawił się na stronie internetowej producenta, gdzie nie tylko chwali się swoją specyfikacją, ale również wyglądem i szczegółami na temat zastosowanych technologii. Uwagę zwraca przede wszystkim osiem gigabajtów pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na dane użytkownika. Podobnie, jak w przypadku wspomnianego F9, Oppo R17 może pochwalić się naprawdę niewielkim wcięciem w ekranie znanym jako jak ja nienawidzę tego notcha. Interesujący jest również procesor, gdyż sercem urządzenia ma być zaprezentowany niedawno Snapdragon 670.

Oppo R17 - bezramkowiec z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran - trafi do sprzedaży już za kilka dni 19

Smartfon ma naprawdę niewielkie ramki, a czytnik linii papilarnych mimo to jest umieszczony na przodzie – ten został zatopiony w ekranie, gdzie zajmuje tylko cztery milimetry kwadratowe. Z tego powodu, najgrubsza (ale wciąż cienka) ramka na dole ma rozmiar wymagany przez kontroler wyświetlacza. Ale skoro już przy ekranie jesteśmy, to ten ma przekątną 6,4 cala i może pochwalić się rozdzielczością Full HD+. Warto nadmienić, że wyświetlacz został wykonany w technologii AMOLED.

Oppo R17 - bezramkowiec z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran - trafi do sprzedaży już za kilka dni 20

 

Kamerka do selfie umieszczona sami-wiecie-gdzie robi zdjęcia w dwudziestu pięciu megapikselach przy przysłonie f/2.0 – sensor Selfie Master możecie znać już z Oppo F7 lub Find X. Niestety, nie znamy szczegółów na temat umieszczonego na tyle duetu – chyba, że informację o odczytywaniu nawet 800 scen dzięki sztucznej inteligencji uznacie za coś wystarczającego ;).

Oppo R17 został wyposażony w baterię o pojemności 3500 mAh, którą można naładować za pomocą szybkiego ładowania VOOC. Za napędzenie całości odpowiadać ma Color OS 5.2 oparty na Androidzie 8.1 Oreo. Urządzenie pojawi się w sprzedaży już w sobotę i co prawda nie znamy jeszcze jego ceny, ale wiemy, że pojawi się w dwóch kolorach – Stream Blue Neon Purple. Warto zwrócić uwagę na gradient, bo ten wygląda całkiem interesująco. Co z ceną? Na tę informację, niestety, musimy poczekać do 18 sierpnia.

źródło: GSMArena