Oppo Find Oppo N

Oppo nie będzie kontynuować serii „Find” i „N”

Swojego czasu był okres, w którym z coraz większą niecierpliwością wypatrywaliśmy premiery Oppo Find 9. Jednak po informacjach, że smartfon nie pojawi się na rynku, ponieważ jego rolę przejął OnePlus 3, odpuściliśmy sobie i w sumie zapomnieliśmy o sprawie. I okazuje się, że słusznie, gdyż producent rzekomo nie ma zamiaru kontynuować tej linii. Co więcej, „porzucona” ma zostać także seria N.

Reklama

Przyglądając się ostatnim poczynaniom Oppo, trudno nie zauważyć, że priorytetem dla firmy jest rodzina, oznaczona literką R. Jest ona oczkiem w głowie chińskiego koncernu, ponieważ to głównie ona napędza sprzedaż i pomaga wspinać się temu przedsiębiorstwu coraz wyżej w hierarchii największych producentów smartfonów na świecie. Potwierdza to fakt, że tylko w pierwszym kwartale 2017 roku do rąk klientów trafiło 8,9 miliona egzemplarzy Oppo R9S, dzięki czemu model ten był trzecim, najlepiej sprzedającym się inteligentnym telefonem na świecie w Q1 2017 (zaraz za iPhone’ami 7 i 7 Plus).

Reklama

Równie ważna dla Oppo jest jednak również seria A, w skład której wchodzą bardziej przystępne cenowo średniaki. Chińczycy sukcesywnie wypuszczają na rynek kolejne modele – wśród najnowszych wymienić można m.in. Oppo A77, Oppo A57 i Oppo A59S. Jest też linia F dla selfie maniaków, która w tym roku została już uzupełniona o najświeższych przedstawicieli (Oppo F3 i Oppo F3 Plus).

Porzucenie serii Find oraz N i skupienie się na pozostałych w portfolio liniach to jednak nie jedyne rewelacje, o jakich donoszą nam źródła z Chin. Oppo podobno w drugiej połowie 2017 roku wypuści bowiem również na rynek „high-endowego flagowca”. Na razie na jego temat nic nie wiadomo, ale jeżeli to prawda, to za niedługo powinny zacząć spływać do nas informacje o jego specyfikacji technicznej i wyglądzie.

Źródło: Weibo przez GizmoChina

  1. Co się z tą marką porobiło. Miałem N3. Urządzenie miało potencjał, było wyjątkowe. Okropne są te ich nowe telefony. Klepią masówkę to powinni mieć kasę na ciekawe projekty,

  2. Swoją drogą ciężko uwierzyć że telefon z tak słabymi podzespołami a kosztujący tyle co niektóre flagowce tak dobrze się sprzedaje. W końcu to Snapdragon 625, 4GB RAM i 64GB dysk, 5.5 cala FHD AMOLED – parametrami przypomina OnePlus3 tylko z gorszym procesorem. Te same wymiary, ta sama bateria, ten sam ekran, tylko wydajność dużo niższa. Zadziwiający są ci Chińczycy ;) u nich chyba marketing ma jeszcze większą siłę przekonywania niż w reszcie świata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama