Oppo Find 9 jest już na rynku. I to od ponad pięciu miesięcy | Tabletowo.pl

Oppo Find 9 jest już na rynku. I to od ponad pięciu miesięcy

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze wczoraj pisałem, że na premierę Oppo Find 9 musimy poczekać co najmniej pół roku. Tymczasem okazuje się, że smartfon mógł zadebiutować na rynku już ponad pięć miesięcy temu. Jak to możliwe?

Ostatnio temat Find 9 wrócił na tapet, ponieważ pojawiły się informacje, że Oppo zaprezentuje go w marcu 2017 roku. Dość szybko jednak liczne źródła zaprzeczyły tym doniesieniom. Wśród nich znalazł się m.in. znany, chiński analityk, Pan Jiutang, który zasugerował przy okazji, że smartfon – jeśli już – to światło dzienne może ujrzeć najwcześniej latem przyszłego roku.

Marcową premierę zanegował także jeden z pracowników Qualcomma na swoim profilu w chińskim serwisie społecznościowym Weibo. Nie ograniczył się on jednak tylko do tego. Zaraz potem opublikował bowiem kolejny wpis o treści: √9/3=? Zagadkowe równanie rozpoczęło lawinę spekulacji.

Serwis źródłowy wnioskuje, że chodzi tu o to, że Oppo Find 9 nie pojawi się nigdy na rynku, ponieważ jego rolę (czyli flagowca) przejął zaprezentowany w czerwcu OnePlus 3 oraz OnePlus 3T, który zadebiutował w zeszły wtorek. Choć z początku wydaje się to absurdalne, to może mieć sens.

Zarówno Oppo, jak i OnePlus (a przy okazji także i Vivo) to spółki, należące do BBK Electronics. Oppo i Vivo są praktycznie swoimi klonami, ponieważ ich oferta jest identyczna. Oppo od dłuższego już czasu nie wypuściło jednak na rynek flagowca, skupiając się wyłącznie na średniej i niższej półce. OnePlus „aktualizuje” swojego flagship killera co roku (a ostatnio nawet częściej – patrz: OnePlus 3T). W dodatku ostatnio ogłosił, że nie ma zamiaru kontynuować swojej przygody z mid-range’ami. Każdy z ww. celuje więc do nieco innej grupy klientów.

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie brzmi to całkiem logicznie. Strategia, polegająca na całkowitym wycofaniu się przez Oppo z walki o klienta w segmencie high-endów, przynosi efekty. Marka „wskoczyła” ostatnio do TOP 5 największych producentów smartfonów na świecie (a w samych Chinach zajmuje już pierwsze miejsce), co dowodzi, że flagowiec w ofercie nie jest niezbędny i śmiało mogą go zastąpić propozycje z wyższej średniej półki.

*Na grafice wyróżniającej Oppo Find 7

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona