Oppo A57 (fot. Oppo)

Oppo naprawdę chce namieszać w Europie – marka wprowadzi na Stary Kontynent aż 40 smartfonów!

Jeszcze kilka lat temu mieszkańcy Europy mogli kupić smartfony Oppo za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego producenta, lecz jakiś czas temu go zamknięto. Chińczycy nie zamierzają jednak odpuścić sobie europejskiego rynku. Powiem więcej: szykują się na naprawdę mocne uderzenie, bowiem w najbliższej przyszłości wprowadzą na Stary Kontynent aż 40 modeli!

Kilka dni temu Oppo złożyło wniosek o zastrzeżenie znaków handlowych dla 40 smartfonów. 9 lipca 2018 roku trafił on do Intellectual Property Office w Wielkiej Brytanii, a kilka dni wcześniej do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. W tym miejscu warto odnotować, że ten ostatni „obejmuje” również Polskę, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby producent sprzedawał swoje urządzenia także w naszym kraju.

Reklama

Oppo złożyło wniosek o zastrzeżenie znaków handlowych dla sześciu różnych rodzin produktowych, więc wygląda na to, że firma chce kompleksowo obsłużyć klienta w Europie i dać mu szeroki wachlarz smartfonów do wyboru. Jeżeli urzędnicy przychylą się do wniosku producenta, to w najbliższej (lub nieco dalszej) przyszłości do sklepów zapewne trafią modele:

  • rodzina Oppo A – A11, A13, A15, A17, A19, A21
  • rodzina Oppo AX – AX5, AX7, AX9, AX11, AX13, AX15, AX17, AX19
  • rodzina Oppo FX – FX7, FX9, FX11, FX13, FX15, FX17
  • rodzina Oppo R – R23, R25, R27, R29, R31, R33
  • rodzina Oppo RX – RX17, RX19, RX21, RX23, RX25, RX27, RX29, RX31
  • rodzina Oppo UX – UX1, UX3, UX5, UX7, UX9, UX11

Oczywiście Oppo zapewne nie od razu zaprezentuje wszystkie ww. modele, tylko chce zawczasu zabezpieczyć się na przyszłość, aby w międzyczasie żaden konkurent nie pokrzyżował mu planów. Wygląda też na to, że producent ma rozpisany plan ekspansji na europejski rynek na kilka lat wprzód i poważnie podchodzi do tego tematu.

Mnie nie pozostaje nic, jak tylko przyznać, że z niecierpliwością czekam na to, aż Oppo wejdzie oficjalnie do Europy. Producent ma bowiem w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji, z Oppo Find X na czele.

Źródło: LetsGoDigital