opaska słuchawka Bluetooth Huawei Band B6
Huawei Band B6 (źródło: Huawei)

Huawei Band B6 zaprezentowany. Ma zakrzywiony ekran i słuchawkę Bluetooth

Podczas gdy większość producentów wprowadza na rynek „klasyczne” opaski, Huawei postanowił podejść do nich nieszablonowo i stworzyć całą serię, która zaoferuje nie tylko funkcjonalność smart-banda, ale przy okazji będzie też słuchawką Bluetooth. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego Huawei Band B6.

Reklama

Specyfikacja Huawei Band B6

W opasce zastosowano zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,53 cala, który oczywiście jest kolorowy, a na dodatek większy aż o około 50% niż ekran w Huawei Band B5 (dla przypomnienia, w tym modelu miał on przekątną 1,13 cala). Producent podaje też, że panel ma rozdzielczość 188×640 pikseli, co przekłada się na 326 ppi, a obsługa opiera się na prostych i intuicyjnych gestach (w prawo, lewo, górę i dół + dotyk).

opaska słuchawka Bluetooth Huawei Band B6
Huawei Band B6 (źródło: Huawei)

Nowa opaska Huawei umożliwi również przeprowadzanie rozmów głosowych, ale nie w sposób, jaki można by się spodziewać po tego typu urządzeniu. Właściciele tego modelu będą mogli wyjąć pastylkę z paska i włożyć do ucha jak normalną słuchawkę Bluetooth. To znacznie wygodniejsze niż wyciąganie za każdym razem smartfona z kieszeni i na dodatek może okazać się nieocenione na przykład podczas prowadzenia samochodu.

Huawei Band B6 wyposażono w autorski procesor HiSilicon Kirin A1, który znaleźć można także na pokładzie słuchawek bezprzewodowych Huawei FreeBuds 3. Do łączności wykorzystywana jest technologia Bluetooth 5.2, zatem użytkownicy nie powinni mieć zastrzeżeń do zasięgu oraz jakości transmisji dźwięku i danych. Tym bardziej, że opaska dysponuje dwoma mikrofonami i funkcją redukcji hałasu z otoczenia.

Według deklaracji producenta, bateria w Huawei Band B6 ma wystarczyć na 8 godzin rozmów, a dzięki obsłudze szybkiego ładowania, krótka sesja z ładowarką zapewni nawet 4 godziny rozmów głosowych. Urządzenie dysponuje symetrycznym złączem USB-C.

opaska słuchawka Bluetooth Huawei Band B6 headset
Huawei Band B6 (źródło: Huawei)

Ponadto opaska oferuje rozbudowaną funkcjonalność w obszarze monitorowania różnych aspektów związanych z kondycją organizmu i jego zdrowiem. Umożliwia m.in. pomiar poziomu saturacji krwi tlenem (SpO2), dokładną analizę pracy serca (w tym wykrywanie arytmii i migotania przedsionków) oraz snu (w tym wykrywanie bezdechu sennego).

Oprócz tego, jeśli Huawei Band B6 wykryje zwiększony poziom stresu, zaproponuje użytkownikowi relaks i ćwiczenia oddechowe. Kobiety dostaną natomiast do dyspozycji także funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Cena Huawei Band B6

Podstawowa wersja opaski (sportowa) będzie kosztować w Chinach 999 juanów (równowartość ~550 złotych). Ponadto w sprzedaży pojawi się edycja modowa za 1199 juanów (~660 złotych) i premium za 1499 juanów (~830 złotych).