Oto Huawei Talk Band B5 – opaska, z której wyciągniesz pastylkę, włożysz do ucha i użyjesz jako słuchawki Bluetooth | Tabletowo.pl

Oto Huawei Talk Band B5 – opaska, z której wyciągniesz pastylkę, włożysz do ucha i użyjesz jako słuchawki Bluetooth

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli przyznamy tabletom z odłączanymi klawiaturami prawo do nazywania się hybrydami 2w1, to taką hybrydą w świecie urządzeń noszonych byłby TalkBand od Huawei. W jedną chwilę ze zwykłej opaski fitness zamienia się w zestaw słuchawkowy Bluetooth, który możemy włożyć sobie do ucha. Producent zaprezentował właśnie jej nową odmianę – model TalkBand B5.

TalkBand 5 na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą inteligentną opaskę śledzącą aktywność fizyczną. Ma pasek i dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,13 cala, wykończony szkłem 2,5D. Jednak wystarczy wypchnąć moduł z paska, by zamienił się od w słuchawkę Bluetooth, której możemy używać jak klasyczne tego typu akcesoria.

Huawei TalkBand jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z Androidem w wersji 4.4 lub nowszej, jak też z iPhone’ami działającymi na iOS 9 lub nowszym. Możliwości telefoniczne mogą być przydatne, jednak firma zastrzega, że niektóre funkcje, takie jak identyfikacja dzwoniącego albo wyciszanie połączeń, są zastrzeżone dla właścicieli smartfonów Huawei lub Honor, z zainstalowaną nakładką EMUI 4.1 (działającą na Androidzie Marshmallow 6.0).

Oprócz tej ciekawej właściwości, wyróżniającej TalkBand 5 na tle innych opasek sportowych, smartband ma też wiele funkcji związanych z fitnessem, takich jak całodobowe monitorowanie tętna i rozróżnianie aktywności, takich jak bieganie, spacer czy jazda na rowerze. Ponadto można ustalać sobie indywidualne cele treningowe oraz zabierać opaskę na basen – uzyskała ona certyfikat odporności na wodę i pył (IP67).

Ceny mają być ogłoszone za tydzień, 18 lipca, zaś sprzedaż rozpocznie się dwa dni później – oczywiście w Chinach. Choć nie podano żadnych konkretnych informacji dotyczących dystrybucji międzynarodowej, to spodziewamy się, że produkt powinien trafić na inne rynki jeszcze przed jesienią.

źródło: Vmall przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona