opaska Honor Band 6 smart band
Honor Band 6 (źródło: Honor)

Opaska Honor Band 6 dostępna dla wszystkich w bardzo kuszącej cenie

Opaska Honor Band 6 zadebiutowała już dość dawno, bo na początku listopada 2020 roku. Aż do tej pory była jednak oficjalnie dostępna wyłącznie w Chinach. Za kilka dni będzie jednak mógł ją kupić każdy zainteresowany, bez względu na to, w jakim kraju na świecie mieszka.

Specyfikacja Honor Band 6

Opaska zwraca na siebie uwagę przede wszystkim za sprawą dużego wyświetlacza AMOLED – ekran ma przekątną 1,47 cala i rozdzielczość 194×368 pikseli, a na dodatek otaczają go stosunkowo wąskie ramki, co dodatkowo potęguje pozytywne wrażenie. Oczywiście można na nim ustawić jedną z wielu różnych tarczy, w zależności od własnych upodobań i gustu, a także potrzebnych na pierwszy rzut oka informacji. Całość przykrywa szkło 2.5D z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców.

opaska Honor Band 6 smart band
źródło: Honor

Producent mocno podkreśla również, że zamontowany w opasce akumulator wystarczy na nawet 14 dni „typowego użytkowania”. Jeśli natomiast użytkownik będzie intensywniej z niej korzystał, to czas ten niewiele się skróci, bo do 10 dni. Warto też wspomnieć, że specyfikacja Honor Band 6 uwzględnia także obsługę szybkiego ładowania (10-minutowe ładowanie zapewni prąd na 3 dni pracy).

Ponadto specyfikacja Honor Band 6 obejmuje również pulsometr i pulsoksymetr, tj. funkcję pomiaru poziomu nasycenia krwi tlenem (SpO2). Oczywiście nie zabrakło też technologii TruSleep do monitorowania i późniejszej analizy snu. Z kolei dla kobiet przygotowano opcję śledzenia cyklu menstruacyjnego.

opaska Honor Band 6 smart band
źródło: Honor

Oczywiście opaska zapewnia funkcję śledzenia aktywności fizycznej użytkownika – będzie miał do dyspozycji 10 profesjonalnych trybów sportowych, z których aż sześć opaska sama automatycznie wykryje i zacznie rejestrowanie treningu.

Dodatkowym udogodnieniami są funkcja kontrolowania odtwarzacza muzyki i wywoływania spustu migawki aparatu w sparowanym smartfonie oraz przekazywanie powiadomień z aplikacji. Specyfikacja Honor Band 6 uwzględnia również wodoszczelną obudowę (do 50 metrów). Na pokładzie opaski nie ma zaś GPS.

opaska Honor Band 6 smart band
Cena Honor Band 6 została ustalona na 49,90 euro (źródło: Honor)

Cena Honor Band 6

Rekomendowana cena Honor Band 6 dla rynku międzynarodowego została ustalona na 49,90 euro, co jest równowartością ~230 złotych. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży na platformie AliExpress od najbliższej niedzieli, 28 marca 2021 roku. W kwietniu ma się natomiast pojawić w lokalnych sklepach internetowych marki Honor.

Honor Band 6 trafia do Europy