opaska Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. GizChina.it)

Wow! Xiaomi Mi Band 4 z kolorowym wyświetlaczem i innymi bajerami

Xiaomi Mi Band 4 z pewnością jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w 2019 roku. Tym bardziej, że nowa opaska ma zaoferować sporo nowego. W aplikacji Mi Fit 4.0 znaleziono mnóstwo informacji na jej temat. Najnowszy Mi Band zapowiada się naprawdę obiecująco.

Xiaomi Mi Band 4

Nie tak dawno w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Xiaomi Mi Band 4, z których wynikało, że najnowszy model będzie zauważalnie grubszy od Xiaomi Mi Band 3. Czy dłuższy i szerszy również – trudno jednoznacznie stwierdzić, ale jeśli tak, to zapewne nie jakoś diametralnie. Wszakże to wciąż opaska, a nie smartwatch, więc pole do manewru jest ograniczone (nie może się ona rozrastać w nieskończoność).

Z widocznych powyżej zdjęć można jeszcze wywnioskować, że Xiaomi Mi Band 4 wyposażono w akumulator o większej pojemności (135 mAh vs 110 mAh w Xiaomi Mi Band 3). Zmieni się także sposób ładowania baterii – nową opaskę trzeba będzie włożyć do specjalnego etui, ponieważ złącze znajduje się na dole kapsułki (a nie na krawędzi, jak dotychczas).

Xiaomi Mi Band 4 w Mi Fit 4.0

Jak zapewne wiecie, Xiaomi udostępniło niedawno aktualizację aplikacji Mi Fit. Okazuje się, że w najnowszej wersji programu (4.0.0) umieszczono grafiki Xiaomi Mi Band 4, które zdradzają kolejne informacje na temat nadchodzącej nowości.

Największą nowością w nowej opasce będzie kolorowy wyświetlacz (na 99% OLED), bowiem wszystkie poprzedniczki mają ekrany monochromatyczne. Jako użytkownik Xiaomi Mi Band 3 (a wcześniej też Xiaomi Mi Band 2) mam jednak nadzieję, że Xiaomi zastosuje porządnej jakości panel i użytkownik będzie spokojnie mógł odczytać informacje również w ostrym słońcu (w dotychczas wypuszczonych na rynek urządzeniach jest to właściwie niemożliwe).

Co więcej, Xiaomi Mi Band 4 umożliwi także sterowanie odtwarzaczem muzyki w sparowanym urządzeniu oraz wywołanie asystenta głosowego. Na razie nie wiadomo jednak, czy ta ostatnia funkcja zostanie zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników w Chinach (jak opcje związane z modułem NFC – w Polsce jest on bezużyteczny), czy na globalnym rynku właściciele opaski będą mogli korzystać w ten sposób z Asystenta Google.

Jak widać, Xiaomi Mi Band 4 rzeczywiście zaoferuje sporo nowego, więc jego większe gabaryty wydają się w pełni uzasadnione. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy opaska oficjalnie zadebiutuje na rynku, ale ja – jako fan serii Mi Band – już nie mogę się doczekać jej premiery.

A Wy jak zapatrujecie się na Xiaomi Mi Band 4?

Źródło: GizChina.it