Opaska Bakeey M3C Plus to taki Xiaomi Mi Band 3, tylko o połowę tańszy i z kolorowym ekranem 18
Bakeey M3C Plus

Opaska Bakeey M3C Plus to taki Xiaomi Mi Band 3, tylko o połowę tańszy i z kolorowym ekranem

Xiaomi Mi Band 3 kosztuje obecnie około 25 dolarów, tj. równowartość ~90 złotych. W Polsce za to urządzenie z oficjalnej polskiej dystrybucji trzeba z kolei zapłacić aż 149 złotych. W chińskich sklepach pojawiła się jednak alternatywa za jedyne 50 złotych.

Bakeey M3C Plus już nawet samym wyglądem przypomina Mi Band 3, chociaż odpowiedniejsze by było stwierdzenie, że jest do niej bliźniaczo podobny. Jako właściciel najnowszej opaski Xiaomi nie jestem w stanie dostrzec różnic pomiędzy oboma urządzeniami. Czy to celowy zabieg, czy „przypadek” – odpowiedzcie sobie sami.

W przeciwieństwie do Xiaomi Mi Band 3, Bakeey M3C Plus ma kolorowy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 0,96 cala i rozdzielczości 160×80 pikseli. Ekran nie jest jednak dotykowy – wszystkimi funkcjami steruje się za pośrednictwem dotykowego przycisku (a przynajmniej tak sugeruje opis techniczny). Opaskę też wyposażono w pulsometr oraz wszystkie funkcje z kręgu fitness, tj. m.in. liczenie kroków, przebytego dystansu i spalonych kalorii oraz monitorowanie snu.

Co ciekawe, Bakeey M3C Plus oferuje również opcję pomiaru ciśnienia krwi. Oczywiście nie zabrakło funkcji informowania o przychodzących połączeniach i SMS-ach, a także powiadomieniach z aplikacji. Opaska upomni też użytkownika, jeśli ten za długo siedzi i przypomni, żeby regularnie pił wodę. Urządzenie może również pełnić rolę spustu migawki w sparowanym smartfonie.

A skoro już o nim mowa, to Bakeey M3C Plus łączy się przez Bluetooth 4.0 z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i iOS 8.0 lub nowszych wydań obu systemów. Do komunikacji służy aplikacja Lefun HealthAkumulator w opasce ma pojemność 80 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na 7 dni normalnego użytkowania albo 15 dni pracy w trybie czuwania. Ładowanie od 0% do 100% trwa 2 godziny. Obudowa jest pyło- i wodoszczelna – spełnia wymagania standardu IP67.

Opaska Bakeey M3C Plus to taki Xiaomi Mi Band 3, tylko o połowę tańszy i z kolorowym ekranem 19
Bakeey M3C Plus

Bakeey M3C Plus można kupić m.in. w sklepie Banggood – opaska kosztuje w nim niespełna 50 złotych (wysyłka jest darmowa). Dostępne są trzy wersje kolorystyczne (chodzi o paski): czarna, niebieska i czerwona.

Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawy możliwości Bakeey M3C Plus, jednak chyba (przynajmniej na razie) nie skuszę się na zakup tej opaski, ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem Xiaomi Mi Band 3. Chyba, że ciekawość w końcu wygra i ją zamówię dla sprawdzenia ;)

Źródło: GizmoChina