OnePlus wyjaśnia, dlaczego OnePlus 3 ma ekran Full HD, a nie QHD i czemu nie będzie wersji z 4 GB RAM | Tabletowo.pl

OnePlus wyjaśnia, dlaczego OnePlus 3 ma ekran Full HD, a nie QHD i czemu nie będzie wersji z 4 GB RAM

Dołącz do dyskusji 0

OnePlus 3 był tematem niezliczonych plotek i przecieków. I chociaż wczoraj smartfon zadebiutował już oficjalnie, to użytkownicy wciąż mieli mnóstwo pytań dotyczących tego modelu. Producent odpowiedział na nie podczas sesji AMA w serwisie Reddit, wyjaśniając m.in. dlaczego na rynku nie pojawi się wersja z 4 GB RAM oraz powody pozostania przy rozdzielczości Full HD.

OnePlus 2 dostępny był w wersji z 3 GB lub 4 GB RAM. Spodziewaliśmy się więc, że OnePlus 3 również trafi do sprzedaży w dwóch wariantach (co zresztą zasugerowała swojego czasu TENAA). Tak się jednak nie stało i kupić można tylko smartfon z 6 GB RAM.

Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, podczas AMA powiedział, że OnePlus 3 jest tylko o 10 dolarów droższy od OnePlus 2 (cena w dniu premiery), a mimo to udało im się dokonać wielu udoskonaleń względem poprzednika. Dodał też, że chcą skupić się wyłącznie na segmencie high-endów, a tworzeniem tańszych propozycji niech zajmują się ci, którym wychodzi to dużo lepiej. Dlatego też nie mamy się co spodziewać następcy OnePlus X ani tegorocznego flagowca w wersji z 4 GB RAM.

Jeśli natomiast chodzi o rozdzielczość wyświetlacza, to nie zdecydowano się na QHD, ponieważ jest to użyteczne tylko w przypadku rozszerzonej rzeczywistości. A ta wciąż nie cieszy się zbytnią popularnością i większość użytkowników i tak z niej nie korzysta. Do tego niższa rozdzielczość wpłynie pozytywnie na czas pracy na pojedynczym ładowaniu.

Źródło: Reddit przez Android Headlines 1, 2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona