OnePlus logo
OnePlus logo

OnePlus stworzy swój własny telewizor?!

OnePlus to firma, która bardzo ładnie rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnego rodzaju awangardy przeszła długą drogę, szczycąc się tytułem „pogromcy flagowców”. Wiele wskazuje na to, że OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro nie były ostatnimi premierami firmy, jakie zobaczymy w tym roku.

Leakster, który stoi za tą informacją spekuluje, jakoby OnePlus TV miał zadebiutować już za miesiąc, w drugiej połowie września. Urządzenie powinno pracować pod kontrolą Android TV. Co ciekawe, pierwsze plotki, które łączą producenta z tym segmentem rynku, pojawiły się już rok temu. Właśnie wtedy CEO, Pete Lau sugerował, że firma może szukać dla siebie niszy właśnie w tej części rynku. Czas mijał, aż wreszcie w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze wiarygodne dane o specyfikacji OnePlus TV.

Reklama

W przyszłym roku OnePlus wypuści na rynek… telewizor

Wiemy, że urządzenie uzyskało już certyfikację Bluetooth SIG. Coraz więcej serwisów potwierdza też, że panel ekranu dostarczy TPV Display Technologies. Będzie to rzekomo ekran, który będzie czerpał z dobrodziejstw technologii OLED. Telewizor ma występować w kilku różnych wariantach: w wersji 43-calowej, 55-calowej, 65-calowej a nawet 75-calowej. Ekran powinien spełniać standaryzację 4K HDR, która staje się coraz to bardziej powszechnym rozwiązaniem.

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

Nie można wykluczyć też wsparcia dla inteligentnego asystenta głosowego, jednak wciąż nie wiemy, czy będzie to Asystent Google, Alexa czy autorskie rozwiązanie firmy. Niestety, ale pełna specyfikacja techniczna, wliczając w to ilość pamięci RAM czy miejsca na dane użytkownika, wciąż pozostają nieznane. Nie słychać też nic o funkcjach ekstra, które mogłyby połączyć smartfony producenta z OnePlus TV w ciekawy ekosystem.

źródło: MySmartPrice