Zdziwicie się, kiedy dowiecie się, kto wypuści pierwszy smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 855

Wszyscy doskonale pamiętamy, jak Samsung zgarnął dla siebie pierwszą partię procesorów Qualcomm Snapdragon 835, przez co LG podjęło decyzję o wyposażeniu LG G6 w Snapdragona 821. W tym roku już takiej akcji nie było i nie zapowiada się, aby powtórzyła się w przyszłym. Mimo wszystko sporym zaskoczeniem jest informacja na temat tego, który producent jako pierwszy wypuści flagowca ze Snapdragonem 855.

Premiery pierwszych smartfonów z najnowszym procesorem Qualcomma spodziewaliśmy się na targach MWC 2019 w Barcelonie. Możemy być niemal w 100% pewni, że w ich trakcie zadebiutują m.in. flagowce z serii Galaxy S10 oraz Sony Xperia XZ4, aczkolwiek niewykluczone, że swoje propozycje w tym czasie pokażą również inni producenci.

Reklama

I chociaż ww. scenariusz jest praktycznie pewny, to właśnie okazuje się, że nie będą to pierwsze smartfony na rynku z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Amerykanie niedawno bowiem poinformowali, że palma pierwszeństwa przypadnie tym razem… OnePlusowi. Muszę przyznać, że jest to ogromnym zaskoczeniem, ponieważ marka ta do tej pory raczej nie miała forów u Qualcomma, a tu proszę, taka niespodzianka.

Od razu pojawia się więc pytanie, czy następca OnePlusa 6T w takim razie zadebiutuje w przeciągu najbliższego miesiąca? Cóż, najprawdopodobniej… nie. OnePlus przyzwyczaił nas, że prezentuje kolejne generacje swoich flagowców w czerwcu i listopadzie, więc nie ma szans, aby przyspieszył premierę najnowszego aż o pół roku. A musiałby, jeśli faktycznie ma być pierwszym producentem ze smartfonem z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 w portfolio, bo kolejne zadebiutują na targach MWC 2019 w Barcelonie.

Słowo się jednak rzekło i na pewno jest to prawda, gdyż poinformowali o tym sami zainteresowani. Najprawdopodobniejszym scenariuszem wydaje się wydanie urządzenia z obsługą łączności 5G, o którym mówi się od pewnego czasu, ale jednocześnie nie będącym bezpośrednim następcą OnePlusa 6T.

Chyba, że w procesor Qualcomm Snapdragon 855 zostanie wyposażony nadchodzący OnePlus 6T McLaren Edition, który – tak przy okazji – podobno ma się nazywać OnePlus 6T (McLaren) Speed Edition Orange? To by było ciekawe posunięcie.

Aktualizacja: - 2018.12.06Okazuje się, że podczas konferencji Qualcomma, na której padło powyższe stwierdzenie, wkradł się błąd. Poprawna wersja brzmi, że OnePlus będzie jednym z pierwszych producentów, który wypuści na rynek smartfon ze Snapdragonem 855, ale niekoniecznie musi być pierwszym.

Źródło: xda-developers, MySmartPrice; Engadget