OnePlus Nord na zdjęciach. AMOLED ponad wszystko

OnePlus umiejętnie podsyca nastój oczekiwania na swój pierwszy od dawna smartfon ze średniopółkowym wnętrzem. Na firmowych kontach social media pojawiają się kolejne zwiastuny i grafiki, zdradzające kolejne części układanki, z której po złożeniu wyłoni się OnePlus Nord.

Reklama

OnePlus Nord to najważniejszy telefon firmy od lat

OnePlus prawie zawsze zajmował się projektowaniem i sprzedażą smartfonów z najwyższej półki. Odkąd ceny takich urządzeń poszły ostro w górę, firma musiała zweryfikować swoje podejście do sprzętów bardziej przyjaznych portfelom. To właśnie telefony ze średniej półki stanowią teraz trzon operacyjny wielu producentów, dlatego OnePlus wręcz musi przedstawić swoją propozycję dla klienta poszukującego dobrej wydajności bez płacenia wysokiego podatku od nowości.

Takim smartfonem ma być OnePlus Nord. Ponieważ Evan Blass dotarł już do grafik przedstawiających to urządzenie, możemy się mu lepiej przyjrzeć.

OnePlus Nord

OnePlus Nord – tańszy, ale wciąż z AMOLED

Wielu zastanawiało się, co takiego poświęci OnePlus, by uczynić model Nord tańszym od flagowców. Niektórzy wskazywali na to, że firma być może posłuży się mniej kosztownymi w produkcji ekranami LCD. Firma na swoim instagramowym profilu nie pozostawiła jednak żadnych wątpliwości – OnePlus Nord będzie miał wyświetlacz AMOLED i nic tego już nie zmieni.

Specjalna strona Amazonu poświęcona nowemu smartfonowi OnePlusa sugeruje, że będzie on wyposażony w wyświetlacz o wyższej częstotliwości odświeżania (najpewniej 90 Hz). Bezpośrednio wskazuje też na zastosowany procesor – Qualcomm Snapdragon 765G oraz aparat z optyczną stabilizacją obrazu.

OnePlus Nord (fot. @evleaks)

Co do modułu aparatów, mamy dostać zestaw czterech matryc: 48 Mpix, 8 Mpix (z obiektywem ultraszerokokątnym), 5 Mpix (z obiektywem do zdjęć makro) i 2 MPix (jako czujnik głębi). Z przodu znajdzie się podwójny aparat do selfie (32 Mpix + 8 Mpix).

OnePlus Nord (fot. @evleaks)

Jak wskazują grafiki, po prawej stronie obudowy znajdzie się miejsce na czytnik linii papilarnych oraz przełącznik trybów, a po lewej – klawisze regulacji głośności.

Premierę OnePlus Nord ustalono na 21 lipca. Będzie ona miała interesujący przebieg – producent zaaranżował konferencję online, odbywającą się częściowo przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości.

OnePlus Nord – premiera 21 lipca