fot. OnePlus

Kompletny brak skruchy po usunięciu gniazda słuchawkowego ze smartfona. Szef OnePlusa: 'To dla waszego dobra'

Tak się złożyło, że niepozorne gniazdo słuchawkowe, a dokładniej – jego brak w smartfonach – stało się przedmiotem wielu gorących dyskusji. OnePlus długo trzymał się zdania, że audio jacka trzeba ratować, nawet jeśli inni producenci z największą łatwością porzucają ten port w swoich konstrukcjach. Po czym sam pozbawił swojego flagowca tego złącza.

Pete Lau, prezes OnePlusa, wciąż broni tej decyzji. Jest w tym tak aktywny, że praktycznie możemy być pewni, że nie zobaczymy gniazda audio jack w nowym smartfonie firmy. Lau chwyta się różnych wytłumaczeń takiej decyzji. Jedną z rzeczy przemawiających za takim rozwiązaniem, miałoby być zrobienie miejsca dla czytnika linii papilarnych w ekranie. Co to ma do rzeczy, skoro Samsung Galaxy S10 zachował gniazdo audio jack oraz ma skaner odcisków palców w ekranie? Hmm.

Reklama

Na pewno decyzja o pozbawieniu OnePlusa 6T portu słuchawkowego wpłynęła pozytywnie na sprzedaż słuchawek Bullets Wireless – pierwszych bezprzewodowych od tej firmy. Co prawda zebrały one dobre recenzje i mogą być naprawdę fajnym gadżetem, ale wielu użytkowników miało do OnePlusa żal o to, że firma nie dała klientom wolności w decydowaniu, czy chcą korzystać z słuchawek z końcówką audio jack 3,5 mm, czy nie.

Prezes OnePlusa po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie, wyrażając opinię, że usunięcie tego starego portu ze smartfonów pomoże w szybszym rozwijaniu technologii słuchawek bezprzewodowych. Z każdym kolejnym takim krokiem, ma być ona ulepszana, aż stanie się standardem w branży. Lau dodał też, że choć Bullets Wireless są dobre, do w przyszłości mogą stać się jeszcze lepsze, i poprosił fanów o sugestie dotyczące tego produktu.

Obecnie nie ma dowodów na to, że OnePlus planuje premierę nowej generacji słuchawek Bluetooth wraz z flagowym smartfonem OnePlus 7 – być może firma zatrzyma je na czas prezentacji OnePlusa 7T. Jakkolwiek będzie, trzeba przyznać szefowi firmy pewną konsekwencję. Raczej nie ugnie się pod naciskiem klientów, proszących o przywrócenie gniazda słuchawkowego w kolejnym topowym smartfonie.

Dla OnePlusa to se ne vrati…

Tak prawdopodobnie będzie wyglądał OnePlus 7 – Mamy pierwsze zdjęcie!

źródło: Weibo przez GizChina