Jest szansa, że twój OnePlus nie będzie tak agresywnie ubijał aplikacji działających w tle

Jak przedłużyć działanie smartfona na baterii? Jednym ze sposobów najchętniej wykorzystywanych przez producentów jest nadanie takich ustawień pamięci podręcznej, żeby aplikacje działające w tle nie „siedziały” w niej zbyt długo. Właściciele OnePlusów mogą ze swojego doświadczenia powiedzieć, jak to działa. Na szczęście, szykują się zmiany.

Niektórzy producenci doszli do skrajności, jeśli chodzi o agresywne ubijanie procesów w tle. W niektórych wypadkach mogło to powodować nawet nieuruchamianie się ustawionych wcześniej alarmów, brak powiadomień z różnych aplikacji czy nawet nieinformowanie użytkownika o ważnych wiadomościach, które dotarły na skrzynkę e-mail.

Reklama

OnePlus co prawda nie słynął z tego typu zagrywek, ale ogólna opinia o nowych smartfonach tego producenta sugerowała, że jak na tak spore zasoby pamięci RAM, jakimi dysponują te urządzenia, aplikacje powinny być zatrzymywane w niej trochę dłużej. Dlatego OnePlus postanowił działać.

OnePlus 7 Pro

OnePlus będzie lepiej „trzymał” aplikacje w tle

Na forum OnePlusa pojawił się nowy wątek od programistów przygotowujących poprawki i aktualizacje firmware’u smartfonów. Pojawiła się wśród nich informacja o ulepszonych mechanizmach zarządzania pamięcią.

Od teraz algorytmy czuwające nad pracą aplikacji działających w tle nie mają być tak bezlitosne podczas decydowania, które z nich pozostawić nadal w gotowości do działania. Co prawda może się to odbić nieco niekorzystnie na długości pracy urządzenia na baterii, ale przynajmniej użytkownika ominie negatywne doświadczenie, gdy na flagowym smartfonie jakiś program będzie musiał się przeładować, by znów podjąć działanie.

Ponadto OnePlus planuje wprowadzić program nagród za zgłaszanie luk w zabezpieczeniach. Może skłonić to niektórych programistów do wnikliwego badania kodu w nakładce systemowej tego producenta, oczywiście o ile wdzięczność producenta będzie wyrażona w postaci sensownych nagród pieniężnych.

Nie tylko OnePlus zmienia zarządzanie pamięcią

OnePlus zajął niechlubne trzecie miejsce w zestawieniu producentów smartfonów, których urządzenia najchętniej „ubijają” aplikacje w tle, opublikowanym przez Don’t Kill My App. Nic dziwnego, że firma woli nie mieć takiej opinii. Zadziałała podobnie jak HMD Global, które przestało korzystać z narzędzia Evenwell – zapewniło ono Nokiom pierwsze miejsce we wspomnianym rankingu wstydu.

OnePlus 7 Pro po miesiącu użytkowania – czy coś się zmieniło?

źródło: OnePlus przez Android Authority