OnePlus udoskonali proces ładowania swoich smartfonów

Wiele osób nie jest zadowolone z faktu, że OnePlus wciąż nie zaimplementował w swoich smartfonach wsparcia dla ładowania indukcyjnego. Zamiast tego, producent cały czas udoskonala technologię ładowania przewodowego. Firma poinformowała o kolejnym nowym rozwiązaniu, które go dotyczy.

Reklama

OnePlus cały czas uznaje wyższość ładowania przewodowego nad indukcyjnym, lecz nie oznacza to, że jego zdaniem to ostatnie jest „gorsze”. Po premierze OnePlus 7T producent przyznał, że rozważał zaimplementowanie w nim wsparcia dla ładowania bezprzewodowego, ale ostatecznie zrezygnował z niego, ponieważ podczas testów okazało się, że w jego trakcie wydziela się zbyt dużo ciepła. Jest więc prawdopodobnie tylko kwestią czasu przezwyciężenie tej przeszkody. Zanim to jednak nastąpi, Chińczycy zdecydowali się po raz kolejny udoskonalić proces ładowania przewodowego.

Reklama

OnePlus Optimized Charging

Jak informuje OnePlus, dzięki tej funkcji bateria podczas nocnego ładowania zostanie naładowana tylko do 80% – po osiągnięciu tego poziomu proces będzie wstrzymany i wznowiony dopiero na 100 minut przed tym, kiedy zwykle użytkownik się budzi, aby po odłączeniu smartfona od ładowarki wskaźnik naładowania wskazywał okrągłe 100%.

OnePlus Optimized Charging
Optimized Charging (źródło: OnePlus)

Smartfon będzie więc uczył się cyklu aktywności użytkownika, aby coraz lepiej dopasowywać moment wznowienia procesu ładowania. Producent od razu zapewnia, że wszystkie dane na ten temat nie zostaną przesłane na serwery firmy, tylko pozostaną na urządzeniu. Optimized Charging ma na celu wydłużenie żywotności baterii, ponieważ zbyt długie ładowanie niekorzystnie wpływa na kondycję akumulatora. Chodzi tu o uniknięcie sytuacji, kiedy po osiągnięciu 100% ładowanie się kończy, a po kilku chwilach ponownie zaczyna, bo „uciekło” kilka procent z ogniwa.

Użytkownicy będą mogli włączyć funkcję Optimized Charging w ustawieniach baterii. Gdy zostanie ona aktywowana, na ikonce na górnej belce pokaże się specjalne oznaczenie informujące o tym. Do tego, po jej rozwinięciu, pojawi się (wyciszone) powiadomienie, za pośrednictwem którego użytkownicy będą mieli możliwość ręcznego wznowienia ładowania.

OnePlus zapowiedział jednocześnie, że pracuje nad jeszcze lepszym rozpoznawaniem zwyczajów użytkownika, aby – na przykład – funkcja Optimized Charging w weekendy wznawiała ładowanie o późniejszej godzinie, ponieważ wtedy większość osób wstaje nieco później.

*Na zdjęciu tytułowym OnePlus 7 Pro (pod linkiem znajdziecie wrażenia po miesiącu użytkowania przygotowane przez Denisa)

Źródło: OnePlus

Reklama