Właśnie dostaliśmy potwierdzenie, że OnePlus 6T za kilka tygodni pojawi się na rynku 18

Właśnie dostaliśmy potwierdzenie, że OnePlus 6T za kilka tygodni pojawi się na rynku

Pete Lau, współzałożyciel i CEO OnePlusa, (podobno) kiedyś powiedział, że OnePlus 6T nie pojawi się na rynku. Cóż, po raz kolejny okazuje się, że jego zapewnienia można włożyć między bajki, ponieważ właśnie dostaliśmy potwierdzenie, że taki model zadebiutuje już za kilka tygodni.

Serwisowi CNET udało się ustalić (i doniesienia te potwierdza również portal Android Central), że OnePlus 6T pojawi się na rynku w październiku 2018 roku. To dość wcześnie, bowiem do tej pory mówiło się o połowie listopada lub nawet grudniu. Ta pierwsza opcja wydawała się dość prawdopodobna, ponieważ w połowie listopada zadebiutowały OnePlus 5T i OnePlus 3T. Wygląda jednak na to, że OnePlus w tym roku zaprezentuje nowy model miesiąc wcześniej.

Serwis źródłowy informuje również, że – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych – ceny OnePlus 6 mają się zaczynać od 550 dolarów, co oznacza podwyżkę względem poprzednika o 30 dolarów. W tym miejscu trzeba jednak odnotować, że w tej kwestii mogą zajść jeszcze zmiany, ponieważ ostateczna decyzja wciąż nie została podjęta. Mimo wszystko jest to sygnał, że nie będziemy mieli do czynienia z analogiczną sytuacją, jaka miała miejsce w przypadku OnePlus 5 i OnePlus 5T, które kosztowały dokładnie tyle samo.

Serwis CNET podzielił się jeszcze jedną, dość istotną informacją. Otóż OnePlus 6T ma być sprzedawany również przez amerykańskiego T-Mobile’a, i to w specjalnie dostosowanej wersji, ze wsparciem dla pasma 600 MHz. Jeśli smartfon pozytywnie przejdzie proces certyfikacji w odpowiednich instytucjach i uzyska niezbędne dokumenty, będzie to ogromny sukces producenta, bowiem Amerykanie w większości kupują urządzenia właśnie u operatorów. Sami rozumiecie, co to może oznaczać w praktyce.

Od początku podchodziłem sceptycznie do deklaracji Pete Lau (przyznaję, że przeczytałem o nich w komentarzach pod jednym z artykułów na Tabletowo, nie miałem okazji osobiście się z nimi zapoznać), ale teraz nie ma już żadnych wątpliwości, że OnePlus 6T pojawi się na rynku. Zastanawia mnie jednak, po co CEO OnePlusa notorycznie ściemnia, skoro prawda i tak dość szybko wychodzi na jaw? Nie jest to bowiem pierwszy przypadek takiej zagrywki.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/13/grafiki-koncepcyjne-oneplusa-6t-potrojny-aparat-czytnik-linii-papilarnych-w-ekranie-i-wyciecie-w-formie-lezki/

*Na grafice tytułowej jeden z pomysłów na design OnePlus 6T

Źródło: CNETAndroid Central