OnePlus 6 oraz 6T otrzymał Android Q Developer Preview 2

Jeszcze do niedawna dostęp do wersji beta nowej odsłony Androida miały tylko smartfony sygnowane logiem Piexel. To jednak się zmieniło i Google zdecydowało się na udostępnienie programu Android Q Beta dla właścicieli 21 modeli urządzeń od 13 producentów. Wśród wybranych smartfonów znalazło się miejsce dla OnePlusa 6 oraz OnePlusa 6T, dla których jest już dostępna druga wersja Androida Q.

Do oficjalnej premiery stabilnej wersji Androida Q pozostało jeszcze kilka miesięcy. Jednakże użytkownicy wybranych modeli smartfonów mogą już testować najnowszą odsłonę systemu z zielonym robocikiem. Wśród tych urządzeń znalazło się miejsce dla OnePlusa 6 oraz 6T, dla których można już ściągnąć Android Q Developer Preview 2.

Warto jednak wiedzieć, że oprogramowanie jest owocem współpracy Google i OnePlusa. Problem polega na tym, że twórca Androida wydaje poprawione edycje pod nazwą Android Q Beta, a chiński producent przyjął nazewnictwo Android Q Developer Preview. Co więcej, OnePlus udostępnia je w innych odstępach czasowych, a więc tak dokładnie to nie wiadomo, na jakiej wersji bazuje Android Q Developer Preview 2. Jeśli jednak chcecie przetestować nową odsłonę zielonego robocika, to pamiętajcie, że nie jest ona pozbawiona błędów.

Znane błędy:

  • nie działają połączenia alarmowe,
  • nie działa VoLTE,
  • nie działa długi zrzut ekranu,
  • występują problemy ze stabilnością,
  • problemy z kompatybilnością aplikacji.

Jeśli jesteście zainteresowani instalacją Android Q Developer Preview 2, oprogramowanie oraz instrukcję znajdziecie w źródle.

Źródło: OnePlus Forums przez Android Police