OnePlus 5T stał się najszybciej sprzedającym się smartfonem producenta. I to w sześć godzin! | Tabletowo.pl

OnePlus 5T stał się najszybciej sprzedającym się smartfonem producenta. I to w sześć godzin!

Dołącz do dyskusji 0

Stare chińskie przysłowie głosi, że nic nie cieszy fanów technologii bardziej niż cyferki, jakimi mogą pochwalić się ich urządzenia. Wiecie, liczba punktów wykręcana w benchmarkach, niezliczone gigabajty RAM-u, rdzenie i częstotliwości procesora, a czasem nawet rozdzielczość ekranu – im więcej, tym lepiej. Dosyć podobnie, choć bez nutki ironii, jest z producentami smartfonów. Ostatnio swoim osiągnięciem pochwalił się OnePlus – i trzeba przyznać, że jest czym.

Większość z Was zapewne wie, że dokładnie tydzień temu zaprezentowany został OnePlus 5T. Jeśli jakimś cudem umknęło Wam to wydarzenie, to braki możecie szybko nadrobić porównaniem parametrów smartfona z poprzednikiem, które przygotował Grzesiek. Nie musieliśmy czekać zbyt długo, aby urządzenie trafiło do sprzedaży. Zainteresowanie prawnukiem legendardnego flagship killera jest naprawdę spore, co obrazuje chociażby to, że w Indiach ludzie ustawiali się w kolejkach, aby go kupić.

Wydaje mi się, że OnePlus nigdy nie miał problemów ze statystykami  – w końcu nawet „jedynka”, której zakup opierał się na systemie zaproszeń, sprzedawała się całkiem nieźle – ale najnowszy smartfon przekręcił licznik. Na swoim profilu na Google+ producent chwali się, że OnePlus 5T pobił rekord sprzedanych egzemplarzy, jeżeli bierzemy pod uwagę dzień jej rozpoczęcia. Co ciekawe, najnowszemu flagship killerowi udało się to zrobić w zaledwie sześć godzin, co czyni go najszybciej sprzedającym się urządzeniem w portfolio chińskiej firmy. Czy można było marzyć o lepszym starcie?

Niestety, OnePlus nie chwali się dokładnymi wartościami, a samym kamieniem milowym, ale to wciąż zjawisko godne uwagi. Obstawiam, że do liczb „wykręcanych” przez Apple jeszcze daleko, ale technologiczni giganci mogą kiedyś poczuć na plecach gorący oddech chińskiej konkurencji . Szczególnie, że za flagowce Samsunga, LG (jeżeli jako flagowca rozpatrujemy model V30 ;)), czy nawet HTC i Sony, trzeba zapłacić zdecydowanie więcej niż 499, czy nawet 549 euro.

Jeżeli chcecie dołożyć swoją cegiełkę to statystyk OnePlusa to pamiętajcie, że jeśli kupicie model 5T przed końcem miesiąca, to zyskacie podwójną liczbę punktów w programie polecającym producenta.

źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona