OnePlus 5T kupisz również w Komputroniku. W sprzedaży jest nawet biała wersja Star Wars | Tabletowo.pl

OnePlus 5T kupisz również w Komputroniku. W sprzedaży jest nawet biała wersja Star Wars

Dołącz do dyskusji 0

OnePlus prowadzi sklep internetowy, z którego smartfony wysyłane są bez problemu również do Polski. Niektórzy klienci mogą mieć jednak opory przed kupowaniem urządzenia w taki sposób i woleliby to zrobić w bardziej „tradycyjny” sposób. Na ich szczęście, mają taką możliwość. Niedawno OnePlus 5T pojawił się w ofercie Carrefour, a od teraz zainteresowani dostaną go także w Komputroniku. Co ciekawe, sklep sprzedaje również wersję limitowaną Star Wars.

Cieszy mnie, że OnePlus 5T trafia do oferty kolejnych sklepów. Nie oznacza to jednak, że OnePlus oficjalnie wszedł na polski rynek. Nie. Firma skupia się przede wszystkim na sprzedaży online, co pozwala jej ograniczać koszty i sprzedawać smartfony w tak konkurencyjnych cenach. Sprzedawane w Komputroniku egzemplarze pochodzą z europejskiej dystrybucji. Naturalnie są też objęte 24-miesięczną gwarancją – jej realizacją zajmuje się sklep, więc klient przynosi tylko urządzenie i tyle go interesuje.

W ofercie Komputronika dostępne są trzy modele OnePlus 5T:

Przypomnę, że OnePlus 5T 6 GB/64 GB kosztuje na oficjalnej stronie producenta 499 euro, natomiast OnePlus 5T 8 GB/128 GB 559 euro. Przy obecnym kursie jest to równowartość – odpowiednio – około 2080 i 2330 złotych. Różnica w cenie jest więc dość spora, gdyż wynosi – odpowiednio – około 620 i 470 złotych. Nie uważam jednak, że oferta Komputronika od razu jest spisana na straty. Jestem przekonany, że smartfon w ww. konfiguracjach kupi niejedna osoba, ponieważ nie wszyscy są przekonani do kupowania takiego urządzenia online, w oferowany przez producenta sposób. Mimo że także obejmuje je 24-miesięczna i realizowana na terenie Polski gwarancja.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku limitowanej edycji Star Wars, której już nie można kupić na stronie OnePlus. Nie widzę jej też w chińskich sklepach z elektroniką. Tam, gdzie jednak była dostępna, kosztowała 579 euro, tj. równowartość (przy aktualnym kursie) około 2420 złotych. Komputronik sprzedaje ją za 2999 złotych, czyli prawie 600 złotych drożej.

Jak wspomniałem, OnePlus 5T można kupić także w Carrefour. Znajdziemy tam jednak obecnie tylko konfigurację z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Modele w czarnej i czerwonej obudowie kosztują 2899 złotych, czyli o 100 złotych więcej niż w Komputroniku. Za wersję białą (ale nie z limitowanej edycji Star Wars) trzeba z kolei zapłacić 2999 złotych.

Krótka aktualizacja: okazuje się, że w Carrefour można jednak kupić też OnePlus 5T z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Smartfon w takiej konfiguracji kosztuje 2399 złotych i jest dostępny tylko w wersji czarnej.

Mam wrażenie, że sklepy trochę przesadziły z cenami OnePlus 5T. Jak wspomniałem, nie mam wątpliwości, że ktoś mimo wszystko go u nich kupi, lecz nie wydaje mi się, aby ustawiały się po niego kolejki. OnePlus to dość specyficzna marka, interesują się nią bowiem głównie osoby dobrze zorientowane w temacie – takie, które bez zająknięcia zamówią go z oficjalnej strony producenta lub chińskiego sklepu.

Nie pozostaje więc nic, jak tylko czekać na szybki spadek cen OnePlus 5T lub jakieś promocje. Inaczej ten eksperyment raczej się nie uda…

Polecamy również:

Recenzja OnePlus 5T – właśnie tak powinien działać każdy flagowiec!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona