Masz OnePlusa 5 lub 5T? Nie obejrzysz serialu na Netflixie w HD, przynajmniej na razie | Tabletowo.pl

Masz OnePlusa 5 lub 5T? Nie obejrzysz serialu na Netflixie w HD, przynajmniej na razie

Dołącz do dyskusji 0

Zarówno OnePlus 5, jaki i OnePlus 5T, choć wydają się być bardzo dobrymi telefonami, mają kilka niedoróbek, które mogą irytować. Jedną z nich jest to, że chwilowo nie ma możliwości oglądania na nich materiałów z Netflixa czy Showmax w rozdzielczości HD.

Netflix wykorzystuje system zabezpieczeń Widevine do kontroli treści oraz ich odtwarzania. System ten ma kilka poziomów złożoności. Wcześniej urządzenia OnePlus były certyfikowane na poziomie „L3”, co blokowało odtwarzanie w wyższych rozdzielczościach. Wyższe certyfikaty wymagają kolejnych zabezpieczeń i większej ich złożoności, by przetwarzać i kontrolować treść – na przykład w celu ochrony praw autorskich. Poziom „1”, najwyższy, wymaga by wszystkie operacje odbywały się w tak zwanym „zaufanym środowisku wykonawczym” (TEE), któremu OnePlus w swoich urządzenia miejsca nie robi.

Nie są to ziemie kompletnie obce OnePlusowi, bo w gruncie rzeczy wszystkie dotąd wydane smartfony tej firmy miały maksymalnie 3. poziom zabezpieczeń DRM w Widevine. Żeby było jasne, nie jest to problem wyłącznie OnePlusa. Inne urządzenia w podobnych cenach również nie obsługują zabezpieczeń DRM poza poziomem 3. Jest tak na przykład w wypadku ZTE Axon 7.

Sytuacja jest tymczasowa, gdyż OnePlus przekazał w wiadomości, że „doda obsługę L1 do OP5T i OP5”, która umożliwi urządzeniom odtwarzanie treści HD ze źródeł takich jak Netflix. Na chwilę obecną aktualizacja dla starszych smartfonów producenta nie jest uwzględniona w planach.

Tego typu niedociągnięcie programowe można na szczęście zniwelować odpowiednią łatką. Gorzej by było, gdyby to specyfikacja podzespołów nie pozwalała na odtwarzanie materiałów z Netflixa w HD. Na szczęście OnePlus 5 i 5T mają odpowiednie zaplecze hadware’owe – trzeba tylko tę moc odpowiednio ukierunkować. Dobrze, że firma jest czujna i w miarę szybko reaguje na sygnały niezadowolenia ze strony użytkowników ich smartfonów.

Recenzja OnePlus 5 – dajcie już spokój z tym „zabójcą flagowców”

źródło: AndroidPolice

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona