fot. OnePlus

OnePlus 5G zauważony po raz pierwszy – wygląda naprawdę interesująco

Coraz więcej producentów zapowiada wprowadzenie na rynek urządzeń dostosowanych do łączności 5G. Do grona szumnych zapowiedzi dołączyła firma OnePlus, a wszystko za sprawą jednego zdjęcia.

Na Twitterze Ishana Agarwala pojawiło się zdjęcie na którym możemy zobaczyć Pete’a Lau – jednego z założycieli firmy OnePlus. W tle łatwo zauważyć na wyświetlanym slajdzie smartfon – najprawdopodobniej to właśnie pierwszy smartfon tej firmy, który będzie oferować łączność 5G.

Urządzenie jest we wczesnej fazie prototypowej, ale bez wątpienia odbiega swym wyglądem od ostatniego zaprezentowanego telefonu przez to chińskie przedsiębiorstwo – OnePlusa 6T. Tył smartfona, którego projekt jest wyświetlany przez projektor, wykonany został z błyszczącego czerwonego tworzywa, ale spostrzegawczy czytelnicy na pewno zauważyli już, że w dłoniach osoby siedzącej przy stole konferencyjnym, spoczywa wersja szara. Mam nadzieję, że dostępne nie będą tylko te dwie wersje kolorystyczne. Górna część plecków telefonu zajmuje moduł aparatu, który jest naprawdę spory, ale ciężko dostrzec jakiekolwiek szczegóły.

Łatwo zauważyć za to logo producenta, które umieszczono w centralnym punkcie tylnej obudowy. Fragment ekranu także jest widoczny, jednak poza wąskimi dolnymi ramkami (Brak ramek? Cóż za zaskoczenie…), nie jestem w stanie nic więcej na jego temat powiedzieć.

Zastanawiający jest fakt, w jaki sposób zostało wykonane opublikowane zdjęcie. Sala konferencyjna jest dość mała, każdy pozostaje w zasięgu wzroku – samego prowadzącego jak i  współpracowników, a jednak ktoś jakimś cudem wykonał to zdjęcie. Oczywiste jest natomiast to, że sprawca wycieku został bardzo szybko zidentyfikowany. Firma OnePlus pozostawia całą sprawę bez komentarza.

Rozwój technologii 5G znacznie przyśpiesza – czekacie? Czy może wciąż pojawiają się u Was problemy z LTE?

Źródło: androidpolice.com