Ten koncept OnePlus 5 może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością | Tabletowo.pl

Ten koncept OnePlus 5 może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością

Dołącz do dyskusji 0

Widać wyraźnie, że oficjalna premiera OnePlus 5 zbliża się nieuchronnie. Sam producent nie tylko potwierdził, że pracuje nad nim w pocie czoła, ale również zdradził, że smartfon zadebiutuje latem. W sieci pojawia się też coraz więcej przecieków na temat tego urządzenia. Jak zawsze, niektóre są bardziej, a inne mniej wiarygodne. Tym razem mam jednak dla Was koncept, który może mieć wiele wspólnego z rzeczywistością.

Pierwsze i w sumie chyba najważniejsze, co się rzuca w oczy, to podwójny aparat główny. Lecz nie jest on umieszczony na środku panelu tylnego (jak sugerowały w przeszłości fejkowe „exclusive’y”), a w lewym górnym rogu – tak, jak w Xiaomi Mi 6. To już kolejny raz, kiedy sugeruje się takie ułożenie, więc wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

Nie da się też nie zauważyć, że ekran zajmuje większy procent panelu przedniego niż ma to miejsce w OnePlus 3OnePlus 3T. Czy tak rzeczywiście będzie – niewykluczone, jednak akurat do tego podchodzę ostrożniej, ponieważ wielu producentów z Chin (mimo ogólnie panującego trendu) nie zdecydowało się „zwęzić” ramek nad i pod wyświetlaczem w swoim tegorocznym flagowcu (zob. Xiaomi Mi 6 i Huawei P10).

Ostatnim, najważniejszym (moim zdaniem) elementem OnePlus 5 są szklane plecki. Osobiście trudno mi rozsądzić, czy znajdzie to potwierdzenie w rzeczywistości, ale coś czuję, że może. Wizualnie jakoś lepiej „pasuje” mi w takim designie szkło niż metal, chociaż być może jest to spowodowane skojarzeniami z Xiaomi Mi 6, którego tył wygląda bardzo podobnie.

Przy okazji pozwolę sobie jeszcze dodać, że na Weibo, czyli prawdziwej wylęgarni przecieków, pojawił się screenshot, wykonany rzekomo na OnePlus 5. Widać na nim informacje, że smartfon pracuje pod kontrolą Androida 7.1.2 Nougat i ma 128GB pamięci wewnętrznej oraz 8GB RAM. To ostatnie jest jednak mało prawdopodobne, ponieważ wszystko wskazuje na to, że OnePlus pozostanie przy 6GB RAM z uwagi na wysokie koszty „pojemniejszych” kości.

Źródło: TechDroider przez Phone ArenaWeibo przez @ZyadAtef12, AndroidPure

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona