OnePlus 5: od teraz stabilizacja obrazu również w filmach 4K | Tabletowo.pl

OnePlus 5: od teraz stabilizacja obrazu również w filmach 4K

Dołącz do dyskusji 0

OnePlus 3 (oraz jego młodszy brat, OnePlus 3T) to chyba najwięksi smartfonowi celebryci 2016 roku. Właściwie nie ma portalu technologicznego, który nie rozpływał się nad ich wspaniałym stosunkiem jakości do ceny. Wielu spodziewało się, że OnePlus 5 będzie już bezbłędny, ale… nie jest. Lecz nikt nie jest idealny. Dosyć często wspominanym problemem piątki był brak optycznej stabilizacji obrazu. Producent stara się zrekompensować te straty choć częściowo poprzez EIS – od teraz dostępną również dla filmów nagrywanych w 4K.

Na samym początku chciałbym przypomnieć, że na rynku smartfonów na ogół ograniczamy się do dwóch rodzajów stabilizacji obrazu – OIS (czyli optycznej) oraz EIS (czyli elektronicznej). Wątpliwości nie ulega, że bardziej pożądana jest ta pierwsza, ale z jakiegoś powodu zabrakło jej w OnePlus 5. Okazało się jednak, że – według wielu użytkowników smartfona – jej elektroniczny brat radzi sobie całkiem dobrze z powierzonym mu zadaniem, ale brakowało im go w filmach nagrywanych w 4K. Aż do teraz, gdyż najnowszy OxygenOS – wersja 4.5.7 – dodaje między innymi taką funkcję.

Co prawda spekulowano, że brak EIS w filmach nagrywanych w 4K jest spowodowany nadmiernym zużyciem energii, ale wygląda na to, że Snapdragon 835 poradzi sobie z nią bez przesadnego przemęczania baterii. Uważam, że to dobry ruch – taką funkcję zawsze lepiej mieć i nawet z niej nie korzystać, niż choćby raz pożałować jej braku.

Oczywiście wsparcie dla elektronicznej stabilizacji obrazu to nie jedyna funkcja, jaką dodano w tej aktualizacji oprogramowania dla OnePlus 5. Oprócz niej pojawiają się również poprawki łączności Wi-Fi, zarządzania energią oraz czasu pracy na jednym ładowaniu. Nie zabrakło też pomniejszych bugfixów, w tym m.in. usunięcia niepożądanych dźwięków w głośnikach podczas słuchania audio przez słuchawki, odgłosów aparatu występujących również w trybie cichym (dotyczy tylko Indii) oraz zdarzających się problemów z nagrywaniem dźwięku w filmach.

Ostatnimi, ale równie godnymi uwagi, zmianami są: nowa dostępna czcionka (OnePlus Slate), poprawki zabezpieczeń Androida datowane na 1. lipca oraz zaktualizowane Usługi Mobilne Google (czyli również Usługi Google Play). Całokształt nowości brzmi całkiem nieźle, a więc posiadaczom OnePlus 5 nie pozostaje nic innego, jak cierpliwe oczekiwanie na aktualizację. Jest ona wypuszczana w systemie OTA, a więc możliwe, że będziecie musieli poczekać na nią jeszcze chwilę.

Jeśli na Waszym smartfonie zawita(ł) OxygenOS w wersji 4.5.7, to koniecznie podzielcie się wrażeniami oraz tym, jak EIS radzi sobie w filmach nagrywanych w 4K!

Aktualizacja - 2017.08.04Wygląda na to, że wersja 4.5.7 była obarczona wieloma błędami, ponieważ producent już teraz rozpoczął wypuszczanie OxygenOS 4.5.8. Zawiera on te same zmiany i poprawki co poprzednik, lecz (podobno) nie powinien sprawiać żadnych problemów w użytkowaniu.

źródło: GizChina
grafika główna: OnePlus
aktualizacja: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona