OnePlus 5 otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo i OxygenOS 5.0 | Tabletowo.pl

OnePlus 5 otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo i OxygenOS 5.0

Dołącz do dyskusji 0

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Wystarczyło tylko odejść od świątecznego stołu i zajrzeć do internetu, aby dowiedzieć się, że w ich trakcie zadziało się całkiem sporo. Kiedy większość z nas zajadała się wigilijnymi potrawami, OnePlus nie próżnował i rozpoczął dystrybucję nowej wersji oprogramowania dla OnePlus 5. Nie moglibyśmy nie wspomnieć o tej aktualizacji, ponieważ przynosi ona zarówno OxygenOS 5.0, jak i Androida 8.0 Oreo.

Wygląda na to, że OnePlus 5 postanowił sprawić swoim posiadaczom świąteczny prezent – pytanie brzmi, czy wszyscy mieli okazję dojrzeć go pod choinką. Prawdopodobnie pojawienie się aktualizacji właśnie w tym okresie było celowe, ponieważ wątek na forum początkowo był podpisany datą 22 grudnia, z tym, że stał się publiczny dwa dni później. Tymczasem okazuje się, że został udostępniony ponownie, tym razem z datą… wczorajszą. Zostawmy jednak kwestie techniczne i przejdźmy do samej aktualizacji.

Zacznijmy może od dosyć istotnej, acz często pomijanej kwestii. OxygenOS 5.0 implementuje w smartfonach grudniowe poprawki bezpieczeństwa, a więc najnowsze – oczywiście na obecną chwilę. Zmiana znakującej oprogramowanie cyferki na 8 przynosi za sobą cały szereg zmian (z którymi możecie zapoznać się w >tym wpisie<), ale producent nie omieszkał też dorzucić coś od siebie.

W ważącej 1587 MB aktualizacji, OxygenOS zapewnia drobne poprawki launchera, a więc optymalizacje dla Półki oraz możliwość wrzucania zdjęć za pośrednictwem Shot on OnePlus. Zmian doczekała się również aplikacja kamery, gdzie pojawił się nowy interfejs, poprawiona jakość zdjęć oraz… efekt piękna w Trybie Portretowym. Kolejne zmiany to zakładka Miejsca w Galerii, która umożliwia oglądanie zdjęć ulokowanych na mapie świata, historia obliczeń w Kalkulatorze, czy opcja alarmu kalendarza w aplikacji Zegara.

Nie zabrakło oczywiście zmian w systemie sensu stricto – mowa tutaj o funkcji Parallel Apps (którą opisywałem dla Was jakiś czas temu w >tym wpisie<), poprawionym wyglądzie Quick Settings oraz Lift up display. Dodano także „model adaptacyjny” kalibracji ekranu, optymalizacje dla Wi-Fi i dla trybu oszczędzania baterii.

Muszę przyznać, że nowa wersja oprogramowania wygląda całkiem obiecująco. Jeżeli jesteście użytkownikami OnePlus 5 i macie już tę aktualizację (lub po przeczytaniu tego wpisu postanowiliście ją zainstalować), to koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach! Pamiętajcie jednak, że jest ona udostępniana poprzez OTA – istnieje więc szansa, że jeszcze do Was nie zawitała, a na pewno nie zrobiła tego, jeśli jesteście testerami Open Beta.

Polecamy również:

Recenzja OnePlus 5 – dajcie już spokój z tym „zabójcą flagowców”

źródło: Android Police, OnePlus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona