OnePlus 3 otrzymał już Androida 8.0 Oreo. Póki co tylko u beta testerów, ale otrzymał - Tabletowo.pl

OnePlus 3 otrzymał już Androida 8.0 Oreo. Póki co tylko u beta testerów, ale otrzymał

Dołącz do dyskusji 0

Najweselszym i najsmutniejszym miesiącem dla fanów Androida jest prawdopodobnie wrzesień. Dlaczego? Dlatego, że nie tylko na różnego rodzaju konferencjach prezentowane są nowe telefony, które są albo horrendalnie drogie, albo (jeszcze) niedostępne w sklepach, ale na dodatek Google wypuszcza nowego Androida, na którego większość z nich będzie musiała długo poczekać. Większość, ale wygląda na to, że nie posiadacze OnePlus 3.

Jeżeli chodzi o oficjalną drogę wsparcia, to lista smartfonów, które mogą pochwalić się Androidem 8.0 Oreo na pokładzie jest dosyć krótka. Zresztą, nic w tym dziwnego, bowiem nowy zielony robocik został oficjalnie zaprezentowany niespełna trzy tygodnie temu. Okazuje się, że do Nexusów i Pixeli już lada dzień powinien dołączyć jeden przedstawiciel smartfonów z logo OnePlus. Co ciekawe, nie będzie to piątka, a trójka – ta zwykła, bez „T”.

Tabletowo.pl OnePlus 3 otrzymał już Androida 8.0 Oreo. Póki co tylko u beta testerów, ale otrzymał Aktualizacje Android OnePlus Oprogramowanie Plotki / Przecieki

Zgodnie z tym, co zaznaczyłem już w tytule, póki co Oreo wędruje tylko do wąskiej grupy beta-testerów. Powodów jest co najmniej kilka – między innymi może się okazać, że telefon po aktualizacji niezbyt chce współpracować, bateria trzyma zaskakująco krótko, a kilka funkcji nie działa. O pewnych „kłopotach” wiemy już teraz – testerzy muszą tymczasowo pożegnać się z NFC, połączenie Wi-Fi nie jest stabilne, tworzenie hotspota sprawia niemałe problemy, a i Bluetooth nie pracuje tak, jak powinien

Deweloperzy firmy mówią wprost – aktualizacja OTA może nawet „wysypać” system. To dosyć normalne w wieku dziecięcym i bardzo dobrze, że póki co Oreo nie wylądował u wszystkich. Ważne jest jednak to, że producent rozpoczął prace nad najnowszym systemem bardzo szybko. W końcu jest spora szansa, że jeszcze pod koniec tego miesiąca uda się wypuścić stabilną wersję! Myślę, że opisywana ostatnio publiczna beta OxygenOS będzie ostatnią oficjalną siódemką.

Tabletowo.pl OnePlus 3 otrzymał już Androida 8.0 Oreo. Póki co tylko u beta testerów, ale otrzymał Aktualizacje Android OnePlus Oprogramowanie Plotki / Przecieki

Zastanawia mnie tylko jedno… dlaczego OnePlus zdecydował się testować Androida 8.0 najpierw na modelu 3, a nie na 3T czy najnowszej piątce. Z jednej strony to źle, że tegoroczni mają się gorzej, ale z drugiej strony poświadcza, że producent dba również o swoich „starszych” klientów.

źródło: Android Police dzięki GSMArena
grafika główna: OnePlus 3T, którego recenzję możecie przeczytać tutaj

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona