Nowa beta OxygenOS rekalibruje ekran oraz dodaje znak wodny do robionych zdjęć

Choć smartfony z Androidem wciąż nie mają tak rozbudowanego wsparcia jak te opatrzone logo Apple, to trzeba przyznać, że są firmy, które starają się dbać o swoich użytkowników. Na przykład zeszłoroczne flagowce OnePlus, czyli modele 3 i 3T, właśnie otrzymały kolejną open betę OxygenOS, która wnosi kilka niemałych zmian.

Na samym początku warto zaznaczyć, że nowa open beta OxygenOS nie polega na tym, że dodano nowe poprawki bezpieczeństwa oraz załatano kilk błędów. W tym przypadku zadbano zarówno o drobne usprawnienia, jak i o dosyć duże “sprawy”, jak chociażby kalibracja ekranu.

Najnowsza aktualizacja jest dostępna zarówno dla modelu OnePlus 3, jak i OnePlus 3T – w przypadku tego pierwszego jest to OxygenOS Open Beta 23, a w przypadku drugiego – OxygenOS Open Beta 14. Ci z Was, którzy mają już zainstalowaną wersję dla testerów, otrzymają aktualizację w trybie OTA, natomiast jeżeli dopiero macie ochotę się na nią przerzucić, to instrukcję odnajdziecie tutaj.

Pierwsza zmianą, na którą warto zwrócić uwagę jest dodanie znaku wodnego Shot on OnePlus do fotek “strzelanych” smartfonem. Opcja podobno jest domyślnie włączona, więc warto od razu po zainstalowaniu aktualizacji zajrzeć w ustawienia aparatu i ją wyłączyć – no, chyba, że chcecie być chodzącą reklamą producenta.

Jeżeli chodzi o usprawnienia systemowe, to największą zmianą jest rekalibracja ekranu. Podobno teraz wyświetlane kolory lepiej oddają barwy sRGB. Oprócz tego, trochę poprawiono funkcję Lift Up Display – teraz przy podniesieniu telefonu będziemy widzieć też stopień naładowania baterii. Co więcej, zwiększono stabilność Parallel Apps, a użytkownicy dostają możliwość łatwiejszego ukrywania powiadomień aplikacji zablokowanych. Na sam koniec pojawia się elektroniczna wersja karty gwarancyjnej, a także sierpniowe poprawki zabezpieczeń.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko, ponieważ usprawnień doczekały się także aplikacje powiązane z dzwonieniem. Po prawej stronie kontaktów pojawił się teraz “alfabetyczny pasek”, który może być Wam znany z telefonów innych producentów, na którym można szybko przewijać listę. Oprócz tego, nieco poprawiono przekierowywanie połączeń przychodzących oraz sugestie dotyczące łączenia dublujących się kontaktów.

Użytkownik rajadakua podzielił się na forum OnePlus zrzutem ekranu z otzrymywania aktualizacji

Nie obyło się bez drobniutkich poprawek – na przykład takich jak to, że zdjęcia w galerii będą ładować się szybciej, a aplikacja pogody nie tylko lepiej określała lokalizację użytkownika, ale wyszukiwanie w niej miast będzie trochę przyjemniejsze. Na sam koniec, przyszedł czas na funkcję Alarm Calendar. Dzięki temu użytkownik OnePlusa może ustalić nieregularną powtarzalność danego budzika.

Niestety, nie obyło się bez błędów, choć na szczęście są one nieszkodliwe. Podobno bezpośrednio po aktualizacji telefon może ociągać się z włączaniem latarki, ale wystarczy go zresetować, aby wszystko wróciło do normy.

źródło: OnePlus dzięki GSMArena
grafika główna: OnePlus 3T (jego recenzję znajdziecie tutaj)

Komentarze

 • Maciej Martyniuk

  Potwierdzam pożytki z rekalibracji ekranu.

  • Paweł

   Masz może jakieś zdjęcie porównawcze? :)
   Nie sądzę, ale kto pyta nie błądzi

   • Jak chcesz to ujrzeć na zdjęciu? Chyba że wykres z kalibracji…

    • Filodendron

     Nie zadawaj takich pytań. :) Przecież większość ludzi w ogóle nie rozumie o co chodzi w Color Management. Pieprzą o kalibracji, a później Twoje efekty chca zobaczyć na swoim ekranie. ;)

  • stark2991

   Przecież ten telefon już miał bardzo dobrze skalibrowany tryb sRGB więc jakie Ty różnice zauważyłeś?

 • vaG

  Hmmm, dawno nie sprawdzałem czy coś się pokazało (zamroziłem Update) a tu proszę… Trzeba będzie sprawdzić, czy przypadkiem nie pojawiła się jakaś aktualizacja ;)

  • Filodendron

   Szybciej byś sprawdził, zanim byś to napisał. :)

   • vaG

    Zanim odpalę TB, odmrożę update’a… z kompa pisanie 100 razy szybsze ;)

 • Maciek Grzelak

  https://uploads.disquscdn.com/images/8f56d160d522bbf42576d3b578d356e397c83a57a32cea82b2cb5dd7a9d54bc6.jpg Po instalacji aktualizacji znak wodny nie był domyślnie włączony u mnie.

 • Kotlet

  Boże w becie to było już jakiś czas temu, dzisiaj piszecie jak już 2 dzień mam to w oficjalnej wersji systemu, no gratulacje.

 • łukasz Jedryszczyk

  No rok wsparcia to jeszcze nie taki duży wyczyn

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona