OnePlus 3 jednak z 6 GB RAM. Premiera (podobno) już za niecały miesiąc

Rynek zapełnił się już tegorocznymi flagowcami, a najwcześniej zaprezentowane zdążyły już nawet nieco stanieć. Przed nami jednak jeszcze kilka ważnych premier, a wśród nich OnePlus 3. Jego specyfikację zdążyliśmy już poznać, ale właśnie okazało się, że może on zaoferować więcej niż się spodziewaliśmy.

Mowa tu przede wszystkim o pamięci operacyjnej. Wcześniejsze doniesienia wskazywały na to, że smartfon otrzyma 4 GB RAM. Mogliśmy sobie wtedy pozwolić na przypuszczenia, że na rynku pojawi się również nieco uboższy wariant z 3 GB RAM. Teraz natomiast okazuje się, że „główna” wersja zostanie wyposażona nie w 4 GB, a aż 6 GB RAM. W takim wypadku to 4 GB będzie tą „słabszą” opcją (bowiem i taka trafi do oferty OnePlus).

Zastosowanie 6 GB pamięci operacyjnej doskonale wpisuje się w obecnie panujący trend. Jako pierwsze na taki krok zdecydowało się Vivo w Xplay 5. Na horyzoncie są również kolejne pozycje, a wśród nich m.in. Vernee Apollo. OnePlus 3 może więc rzeczywiście okazać się zabójcą flagowców.

OnePlus 3 Geekbench

Jest tylko jeden warunek. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, pojawiła się informacja, że czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 jest taktowany zegarem 1,59 GHz. W takim przypadku ciężko mu będzie pokonać konkurencję, nawet w towarzystwie 6 GB RAM. Możliwe jednak, że jest to jeszcze prototyp, a w finalnej wersji taktowanie zostanie „podkręcone” do standardowych dla tego układu 2,15 GHz.

Pojawiła się również informacja, dotycząca cen OnePlus 3. Wersja 4 GB/32 GB ma kosztować 2299 juanów chińskich (około 1420 złotych bez podatku), natomiast wariant 6 GB/64 GB 2499 juanów chińskich (około 1550 złotych bez podatku).

Smartfon ma zostać oficjalnie zaprezentowany około 18 maja, natomiast do sprzedaży trafi na początku czerwca.

Źródło: Geekbench przez GizmoChina