OnePlus żegna się z modelami 3/3T ostatnimi aktualizacjami zabezpieczeń

Po trzech latach wsparcia, i dość niespodziewaną aktualizacją do Androida 9 Pie, OnePlus 3 oraz 3T otrzymują ostatnie poprawki zabezpieczeń. Kolejnych już nie będzie.

OnePlusy „trzecie” to naprawdę bardzo udane smartfony, które zresztą nieraz chwalili nasi redaktorzy w swoich recenzjach. To było jednak rok czy dwa lata temu, a taki okres to naprawdę sporo w świecie mobilnych technologii. Jeśli niektórzy z Was nadal ściskają w dłoni zasłużonego w bojach OP3 czy OP3T, to być może świetnie zdają sobie sprawę z tego, co zaraz przekażę.

Reklama

OnePlus udostępnia ostatnią aktualizację dla modeli 3 oraz 3T

Zestaw danych, który zaczęli otrzymywać właściciele OnePlusów 3/3T to standardowy pakiet poprawek, dodający wszystkie konieczne łatki bezpieczeństwa z października 2019 roku. Oprócz tego odświeża Google Mobile Services oraz likwiduje jakieś drobne błędy, które pojawiły się po instalacji poprzednich uaktualnień. Aktualizacja jest wdrażana etapami, więc nie zdziwcie się, że na Waszych OnePlusach nie zobaczyliście komunikatu o możliwości pobrania jej. Jeszcze. Wystarczy poczekać kilka dni, ewentualnie tygodni.

Schemat wsparcia smartfonów OnePlus

OnePlus 3 miał premierę w czerwcu 2016 roku, a OnePlus 3T – w listopadzie, pięć miesięcy później. Zgodnie z powyższą podziałką, pochodzącą ze strony producenta, aktualizacje w postaci wyższej wersji systemu operacyjnego powinny skończyć się najpóźniej w listopadzie 2018 roku. Jednak oba te telefony, pierwotnie wydane z Androidem 6.0 Marshmallow, otrzymały Androida 9.0 Pie w maju bieżącego roku. W ten sposób dołączyły do wąskiego grona urządzeń, które otrzymały nowy system Google trzy razy.

Tym razem nie będzie już żadnej amnestii. OnePlus 3 i 3T nie dostaną Androida 10, ale i tak zestarzeją się z godnością. Większą niż niektóre flagowce konkurencji.

OnePlus 3 i 3T otrzymują Face Unlock

źródło: XDA Developers, OnePlus