OnePlus 9 Pro

OnePlus może przywrócić kultową cechę do tańszych smartfonów

Po niezbyt dobrze przyjętej serii smartfonów OnePlus 10, klienci ze zniecierpliwieniem wyczekują premiery następnej generacji. Ostatnimi czasy w sieci krąży wiele plotek na temat wyglądu i specyfikacji nadchodzących urządzeń, a teraz światło dzienne ujrzały nieoficjalne zdjęcia prototypu OnePlus 11R.

OnePlus odda tańszym smartfonom Alert Slider?

Jeśli miałbym powiedzieć, która cecha smartfonów marki OnePlus najbardziej wyróżnia je na rynku, to postawiłbym na Alert Slider. Ten fizyczny suwak służy do szybkiego wyłączenia dźwięku powiadomień lub zastąpienia ich wibracjami.

Niestety chiński producent, przy okazji premiery smartfonów dziesiątej generacji, pozbył się kultowego suwaka z tańszych wariantów OnePlus 10T i 10R. Zmartwiło to fanów marki, gdyż było to równoznaczne z zarezerwowaniem tej cechy wyłącznie dla modelu Pro, czyli modelu bardziej premium.

smartfon OnePlus 11R przeciek smartphone alert slider
(źródło: MySmartPrice)

Wygląda jednak na to, że OnePlus chce odkupić swoje grzechy i wraz z jedenastą generacją swoich smartfonów przywróci Alert Slider do modelu z literą „R” w nazwie. Wiadomo o tym dzięki nowym zdjęciom, które rzekomo pokazują prototyp urządzenia.

Jakby tego było mało, OnePlus 11R ma być pierwszym smartfonem w ofercie tego producenta, który otrzyma diodę podczerwieni, do sterowania chociażby telewizorem. To świetne wieści, gdyż w ostatnich latach częściej słyszy się o odejmowaniu tej funkcji niż o jej dodawaniu w nowych smartfonach.

smartfon OnePlus 11R przeciek smartphone IRDA
(źródło: MySmartPrice)

OnePlus 11R będzie mógł też pochwalić się specyfikacją

Serwis MySmartPrice, który opublikował wspomniane zdjęcia, podaje również przewidywaną specyfikację nadchodzącego smartfona chińskiego producenta. Ma on działać w oparciu o potężny procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Nie wiadomo, ile pamięci operacyjnej ma wspierać jego działanie.

Wyświetlacz ma być wykonany w technologii AMOLED, a jego częstotliwość odświeżania ma wynieść 120 Hz. Co ciekawe, zostanie on dodatkowo zagięty na bokach. Ponadto będzie wspierał HDR10+.

Na pleckach ma się znaleźć zestaw trzech aparatów i lampa błyskowa LED. Widoczne są one na tym samym zdjęciu, co suwak powiadomień. Aparat główny zyska rozdzielczość 50 Mpix, a jego sensorem zostanie Sony IMX766. Przewiduje się, że pozostałe dwa oczka mają skrywać obiektyw ultraszerokokątny z matrycą 13 Mpix i dodatkową kamerę 2 Mpix o nieznanym jeszcze przeznaczeniu.

Kamerka do selfie 16 Mpix będzie ukryta w dziurce u góry wyświetlacza, natomiast czytnik linii papilarnych zostanie zamontowany pod ekranem. Akumulator ma mieć pojemność 5000 mAh, aczkolwiek nie wiadomo z jaką mocą będzie się dało go naładować.

Dostępność i cena

Nie wiadomo kiedy dokładnie będzie miała miejsce premiera smartfonów z serii OnePlus 11, natomiast należy się jej spodziewać w najbliższych miesiącach. Nie da się też na tym etapie przewidzieć, w jakich cenach będą dostępne urządzenia z tej serii.

Należy też pamiętać, że wszystkie wspomniane wyżej informacje to jedynie plotki bazujące na prototypie. Nie wiadomo zatem, czy OnePlus nie postanowi wprowadzić pewnych zmian w specyfikacjach urządzenia. Miejmy jednak nadzieję, że Alert Slider i dioda podczerwieni nie zostaną usunięte z końcowego produktu.