Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast - Tabletowo.pl
Ważne

Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast

Samsung inwestuje w wirtualną rzeczywistość

Samsung po raz wtóry postanowił zabrać się za swoje gogle wirtualnej rzeczywistości. Choć Gear VR można kupić w sklepie już od dłuższego czasu, to producent się nie obija i stale poszerza jego funkcjonalność – tym razem padło na wsparcie dla Google Chromecast.

Google Chromecast to tak zwana przystawka, którą za pomocą HDMI można podłączyć do telewizora, monitora lub projektora i przesyłać do niego obraz i dźwięk. Co całkiem ważne – całość dzieje się bezprzewodowo – do telewizora wpinamy tylko dongle, do niego zasilanie płynące kablem microUSB z gniazda USB w telewizorze lub z zasilacza, zaś cała magia odbywa się za pomocą strumieniowania. Chromecast dotychczas współpracował z komputerami, laptopami, smartfonami i tabletami, ale Samsung postanowił, że jego urządzenie również otrzyma taką funkcję.

Tabletowo.pl Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast Nowości Samsung Wirtualna rzeczywistość

Dostępne urządzenia z serii Chromecast

Kilka dni temu Oculus ogłosił, iż gogle wirtualnej rzeczywistości – Samsung Gear VR – otrzymały oficjalne wsparcie dla usługi Chromecast. Jak się zapewne domyślacie, służy ona przeniesieniu obrazu widzianego przez użytkownika okularów na ekran telewizora tak, aby zabawa choć częściowo dotyczyła więcej niż jednej osoby. Całość ma jakiś sens – jeżeli chcemy pobawić się Gear VR w kilkuosobowej grupie, to tylko osoba z goglami na głowie wie, co się dzieje w wirtualnej rzeczywistości.

Tabletowo.pl Okulary Gear VR otrzymują wsparcie dla Chromecast Nowości Samsung Wirtualna rzeczywistość

Aby rozpocząć strumieniowanie obrazu i dźwięku należy pobrać najnowszą wersję aplikacji Oculus i… wcisnąć przycisk Cast. To wszystko. Wprowadzenie takiej funkcji do Gear VR jest zapewne odpowiedzią Samsunga na nadchodzące wsparcie dla Chromecast przez Daydream.

źródło: Oculus via Variety, Google
źródło grafiki głównej: Pixabay

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona