To już oficjalny koniec serii Xiaomi Mi Max

Seria Xiaomi Mi Max swego czasu była całkiem popularna, ponieważ oferowała smartfony z ekranami o ponadprzeciętnej przekątnej w całkiem kompaktowej obudowie. Przez ostatnie zmiany na rynku linia ta przestała jednak być atrakcyjna, dlatego już oficjalnie została odesłana do lamusa.

Xiaomi Mi Max

Pierwszy Xiaomi Mi Max zadebiutował w maju 2016 roku – wkrótce od jego premiery minie już 3,5 roku. Smartfon cieszył się ogromną popularnością – w zaledwie dwa miesiące Xiaomi sprzedało aż 1,5 miliona egzemplarzy. W Polsce również dało się go kupić – jego cena została ustalona w naszym kraju na 1499 złotych. Rok później, producent zaprezentował nowy model z tej serii, Xiaomi Mi Max 2, który oferował ekran o podobnej przekątnej (6,44 cala), ale jednocześnie też zauważalnie większą baterię (5300 mAh vs 4850 mAh) ze wsparciem dla szybszego ładowania (Quick Charge 3.0 vs Quick Charge 2.0). Polska cena pozostała natomiast taka sama (tj. 1499 złotych)

Ostatnim smartfonem z serii Xiaomi Mi Max był Xiaomi Mi Max 3, który został zaprezentowany w lipcu 2018 roku. Model ten znacznie różnił się od poprzednika, ponieważ wyposażono go w dużo większy ekran (6,9 cala) w nowych proporcjach (18:9), podwójny aparat główny 12 Mpix (f/1.9) + 5 Mpix i jeszcze pojemniejszy akumulator (5500 mAh). Urządzenie trafiło do Polski pod koniec września ubiegłego roku w bardzo atrakcyjnej cenie – 1249 złotych (porównując do Xiaomi Mi Max 2, klienci dostali więc lepszą specyfikację za mniejsze pieniądze).

smartfon Xiaomi Mi Max 3
Xiaomi Mi Max 3 (fot. Xiaomi)

To oficjalny koniec serii Xiaomi Mi Max

Smartfony z serii Xiaomi Mi Max miały swoje pięć minut, ale na nieszczęście dla nich, czasy się zmieniły i linia ta straciła rację bytu. Zdecydowana większość nowych smartfonów oferuje bowiem wyświetlacze o przekątnej ~6,5 cala, a dzięki proporcjom 19,5:9 (lub podobnym) urządzenie wciąż jest poręczne i da się je w miarę komfortowo obsługiwać jedną ręką. Jednocześnie producenci zaczynają coraz poważniej myśleć o składanych konstrukcjach, które zaoferowałyby jeszcze większe ekrany w kompaktowej formie.

Wydawało się więc pewne, że Xiaomi Mi Max 4, na temat którego pojawiło się kilka przecieków na początku 2019 roku, nigdy nie zadebiutuje na rynku. I teraz jest to już przesądzone, ponieważ Lu Weibing (odpowiada on za markę Redmi) oficjalnie potwierdził, że seria Xiaomi Mi Max nie będzie kontynuowana. Wiadomość ta jednak raczej nie zmartwi nikogo, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele smartfonów z ekranami o przekątnych zbliżonych do siedmiu cali.

Źródło: Weibo via GizmoChina