Xbox Keystone
Źródło: venturebeat.com

Wtopa czy celowe działanie? Microsoft potwierdza istnienie Xbox Series S!

Dziewiąta generacja konsol zbliża się nieubłaganie. Już pod koniec tego roku najpewniej wielu z nas postawi pod swoim telewizorem nowiutkie PlayStation 5, Xbox Series X lub… Xbox Series S! A przynajmniej na to wskazują najnowsze doniesienia, potwierdzające istnienie „S-ki”.

Kolejna wzmianka o Xbox Series S

To już pewne: Xbox Series S powstaje – potwierdził to… sam Microsoft. Dla przypomnienia, pierwsza plotka o tańszym Xboksie pojawiła się pod koniec lipca tego roku. Zdjęcie białego, niepokazywanego nigdzie wcześniej nowego pada do Xboksa, rozbudzało wyobraźnie graczy.

Jednak to dopiero dzisiejsze doniesienie można uznać za naprawdę wiarygodne. Użytkownik Twittera o nicku Brendan opublikował zdjęcia zakupionego przez siebie nowego pada, wraz z dołączoną do zestawu ulotką z 14-dniowym dostępem do Xbox Game Pass Ultimate, na której znalazła się wzmianka o Xbox Series S! Przypadek? Zapewne nie.

Źródło: @BraviaryBrendan

Czym ma być Xbox Series S? Najprościej rzecz ujmując, „S-ka” ma być tańszą, ale i nieco mniej wydajną wariacją Xboksa Series X, która pozwoli odpalać gry z nowej generacji w niższej rozdzielczości (prawdopodobnie w 1080p). Liczyć możemy oczywiście również na zapowiadaną już wsteczną kompatybilność z Xbox One, Xbox 360, a także oryginalnym Xboksem.

Czy tańszy Xbox ma sens?

Moim zdaniem jak najbardziej tak! Nieco słabszy, ale i tańszy model nowego Xboksa może być strzałem w dziesiątkę. Wielu z nas (w tym i ja) nadal nie korzysta z telewizorów/monitorów 4K, więc niższa odtwarzana rozdzielczość nie byłaby dla wielu problemem. Tym bardziej, gdyby było to spowodowane znacznie niższą ceną samego urządzenia.

Niestety, na razie Microsoft nadal (przynajmniej oficjalnie) milczy na temat Xbox Series S, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że słabsza i tańsza wersja Series X rzeczywiście pojawi się na rynku. W połączeniu ze świetnym abonamentem Xbox Game Pass może być to naprawdę poważny cios dla Sony. Za co trzymam kciuki — wyrównana konkurencja pomiędzy tymi dwiema firmami może wyjść graczom tylko na dobre!

A czy Wy skusilibyście się na tańszego Xboksa Series S?