Oficjalna prezentacja Windowsa 9 już dziś! Czy nadchodzi era zmian, zmian na lepsze? - Tabletowo.pl

Oficjalna prezentacja Windowsa 9 już dziś! Czy nadchodzi era zmian, zmian na lepsze?

Do tej pory system giganta z Redmond określany był przez wielu, jako chimeryczny, pozbawiony kluczowych rozwiązań, które przez lata towarzyszyły okienkowym odsłonom Windowsa. Microsoft najwidoczniej zrozumiał swój błąd, gdyż z każdym kolejnym updatem przywraca znane wszystkim funkcje. Jednak robi to umiejętnie, nie wycofując się do końca ze swoich nowych rozwiązań. I taki też ma być nowy Windows 9.

Wydarzenie odbędzie podczas konferencji w San Fransisco. Podczas imprezy zobaczymy najprawdopodobniej pokazową wersję świeżutkiej odsłony Windowsa – swoista wersja demo. Dzięki ostatnim przeciekom wiemy, czego można się spodziewać po nadchodzącej aktualizacji. Pojawi się długo wyczekiwany pasek Menu Start połączony z interaktywnymi kafelkami, a także system powiadomień czy obsługa wirtualnych pulpitów. Spekulacje są również co do ceny aktualizacji. Z pewnych źródeł mówi się, że wszystkie urządzenia z Windowsem 8.1 na pokładzie dostaną te usprawnienia za darmo, natomiast użytkownicy starszych wersji będą musieli wnieść opłatę licencyjną w wysokości około 23 Euro. Nie są to jednak pewne dane.

Tabletowo.pl Oficjalna prezentacja Windowsa 9 już dziś! Czy nadchodzi era zmian, zmian na lepsze? Microsoft Windows Wydarzenia

Samej konferencji niestety nie obejrzymy na żywo, gdyż nie będzie transmitowana. Warto jednak śledzić bieg zdarzeń. Odbędzie się ona o godzinie 21 czasu środkowoeuropejskiego. Zatem osoby zafascynowane rozwiązaniami giganta z Redmond zachęcam do śledzenia portali technologicznych, w tym Tabletowo. Oczekuje się, że Microsoft udostępni wczesną wersję kilka dni po premierze, aby sukcesywnie wprowadzać kolejne, mniejsze aktualizacje i poprawki. Oby nie było tak, jak w przypadku iOS-a, który okazał się swoistą katastrofą dla Apple.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona