T-Mobile Magenta 1 – odpowiedź na wszystkie rozterki współczesnego konsumenta

Akcja partnerska

Siedząc na ostatniej konferencji T-Mobile miałam wrażenie, że jestem takim typowym konsumentem, którego opisywali przedstawiciele sieci. Dużo korzystam z internetu – mobilnego i domowego, tradycyjna telewizja jest mi potrzebna tylko przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, za to Netfliksa wciągam bez opamiętania. Dla takich osób powstała oferta T-Mobile Magenta 1, o której z tego wpisu dowiecie się całkiem sporo.

Oferta konwergentna – co to jest?

W ostatnich miesiącach w sieci wiele mówi się na temat ofert konwergentnych poszczególnych operatorów sieci komórkowych w Polsce. To trudne słowo mieści w sobie tak naprawdę prostą rzecz, jaką są różne usługi (rozmowy telefoniczne, dane mobilne, światłowód, rozrywka, itd.), które oferowane są razem w pakiecie.

Reklama

T-Mobile Magenta 1 to oferta, która opiera się na trzech filarach: standardowych usługach telefonicznych (rozmowy, SMS-y, MMS-y – do wszystkich w kraju i w roamingu w UE bez limitu) i internecie w telefonie, światłowodzie i rozrywce (w tym przypadku Netflix). Ale jest to jedynie baza, na podstawie której można rozbudować pakiet odpowiedni dla siebie. Do tego możemy dołożyć dekoder z DVB-T i wbudowanym Chromecastem czy promocję na pakiet sportowy – o tym za chwilę.

W rozmowie z nami, Konrad Mróz z T-Mobile Polska, powiedział, że T-Mobile zależało na tym, by zamiast wziąć wszystko, co jest możliwe na rynku, zaprosić wszystkich partnerów, którzy oferują jakiś content wideo, gry, kanały telewizyjne i wpakować to w jedną ofertę, podejść do tematu zupełnie inaczej. Wybrać te usługi, z których klienci faktycznie będą korzystać.

Oferta Magenta 1 zdaje się być naprawdę przemyślana

Dla klientów dostępne są trzy główne pakiety: S, M i L. W najtańszym, za 99 złotych otrzymujemy 5 GB internetu w telefonie, światłowód do 100 Mb/s i podstawowy plan Netfliksa. W średnim wygląda to już bardziej zaawansowanie – za 124 złote mamy brak limitu na internet w telefonie, światłowód do 100 Mb/s i Netflix Standard. W abonamencie L wskakuje szybszy internet światłowodowy – do 300 Mb/s i Netflix Premium.

Dla osób jeszcze bardziej wymagających, T-Mobile przygotowało kolejne możliwości: dorzucenie dekodera do abonamentu za 10 zł / miesiąc czy też zwiększenie prędkości światłowodu do 300 Mb/s (za 10 zł) czy do 900 Mb/s (za 30 zł).

Ale chyba najciekawiej zdaje się przedstawiać możliwość dokupienia do tego wszystkiego pakietu sportowego za 30 złotych na 90 dni. W jego skład wchodzi IPLA Eleven Sports i IPLA Sport, co oznacza, że możecie oglądać najciekawsze mecze piłki nożnej, koszykówki, tenis, żużel, boks zawodowy czy UFC.

Czy to się rzeczywiście opłaca? Sprawdźmy to!

Pakiet S za 99 złotych miesięcznie. Dla przypomnienia: rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich w kraju i w UE bez limitu, 5 GB danych internetu w kraju, światłowód do 100 Mb/s i Netflix plan podstawowy. Gdybyśmy chcieli to wszystko kupić osobno, musielibyśmy wydać:

 • T-Mobile S dla nowych klientów (rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich w kraju i w UE bez limitu, 5 GB danych internetu w kraju): 40 zł,
 • światłowód do 100 Mb/s – 59 zł,
 • Netflix plan podstawowy – 34 zł na miesiąc,
 • łącznie: 133 złote.

Pakiet L rozszerzony o najszybszy internet – 174 złote (bez limitu rozmowy i internet mobilny, światłowód do 900 Mb/s, Netflix Premium):

 • T-Mobile M: 55 zł,
 • światłowód do 900 Mb/s: 89 zł,
 • Netflix Premium: 52 zł,
 • łącznie: 196 złotych.

Światłowód + Netflix = taniej

Dla osób, które nie chcą podpisywać umowy na usługi telefoniczne, zostały przygotowane pakiety, w ramach których można łączyć światłowód i Netfliksa. Te przedstawiają się następująco:

 • światłowód do 100 Mb/s i Netflix podstawowy, czyli pakiet S, za 69 zł / msc,
 • światłowód do 100 Mb/s i Netflix Standard, czyli pakiet M, za 79 zł / msc,
 • światłowód do 300 Mb/s i Netflix Premium, czyli pakiet L, za 99 zł / msc.

A to wciąż nie koniec – atrakcyjne pakiety dla korzystających z T-Mobile

Dla osób posiadających abonament komórkowy w T-Mobile przygotowane zostały ciekawe pakiety dodatkowe, które można włączać i wyłączać kiedy tego chcemy. Oto one:

 • SuperPakiet Sport 2w1: Ipla Evelen Sport i Ipla Sport: 30 zł / 90 dni,
 • Ipla Polsat Sport Premium: 40 zł / 30 dni,
 • Ipla Eleven Sports: 10 zł / 30 dni,
 • Ipla Sport: 20 zł / 30 dni,
 • Ipla Extra Premiery: 10 zł / 30 dni,
 • Ipla Dzieci: 10 zł / 30 dni,
 • Ipla News i Rozrywka: 20 zł / 30 dni,
 • Ipla Filmy i Seriale: 20 zł / 30 dni,
 • Ipla TV: 60 zł / 30 dni.

W przypadku wszystkich pakietów (poza dwoma pierwszymi: SuperPakiet Sport i Ipla Polsat Sport Premium) można skorzystać z darmowego okresu próbnego, który trwa 14 dni.

Magenta 1 – wiele usług, jeden rachunek

Oferta T-Mobile pozwala uprościć proces płatności za poszczególne usługi – zamiast płacić kilka rachunków, można wszystko połączyć w jeden. Zmiany w zakresie oferowanych przez T-Mobile usług są odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku telekomunikacyjnym. Klienci oczekują już nie tylko ofert komunikacyjnych, ale też rozrywkowych czy medialnych. Wydaje mi się, że oferta T-Mobile jest jak najbardziej ciekawą odpowiedzią na te zmiany.

Zresztą, jak ważny jest to moment dla T-Mobile Polska potwierdzają słowa samego Andreasa Maierhofera, Prezesa Zarządu T‑Mobile Polska. Stwierdził, że to “nowy sezon w historii T‑Mobile, w którym przestajemy być operatorem mobilnym, a stajemy się technologicznym partnerem naszych klientów”. Te słowa idealnie świadczą o tym, że jest to bardzo ważny moment dla całego rynku telekomunikacyjnego. Można powiedzieć, że nastała nowa era w starej Erze ;)

Co ważne, z oferty Magenta 1 mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i klienci firmowi (na nieco innych zasadach – odsyłam na stronę T-Mobile).

Do przedstawienia Wam oferty Magenta 1 zaprosił nas T-Mobile Polska.