fot. Pixabay

Oferty operatorów komórkowych dla duetów, rodzin i nie tylko. Ile kosztują? Jakie są zasady?

Dla poszukujących abonamentów dla więcej niż 1 osoby przygotowaliśmy zestawienie dla duetów, rodzin i grup osób niebędących rodziną. Czy warto połączyć kilka zobowiązań abonamentowych w ramach jednej grupy? Jakie korzyści zyskają klienci? Tego dowiecie się z poniższego zestawienia.

lajt mobile

Operator proponuje 3 warianty abonamentu dla duetów bez urządzenia na czas nieokreślony, co oznacza, że klienci mogą zrezygnować z umowy w każdym momencie bez konsekwencji i kar umownych:

Reklama
 • lajtDuet S za 32,99 zł za dwa numery, w którym każdy z użytkowników otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i po 1 GB internetu;
 • lajtDuet M za 35,99 zł za oba numery, a w nim nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y do sieci komórkowych i po 10 GB transferu internetowego;
 • lajtDuet L za 59,99 zł z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami oraz pakietem 10 GB.

W pakietach bez nielimitowanych rozmów na telefony stacjonarne operator przygotował pakiet nielimitowanych rozmów #STACJONARNE za 2 zł miesięcznie.

Dodatkowo, jeśli skutecznie polecimy kolejnych klientów, odbierzemy bon na abonament w wysokości 20 zł. Im więcej osób polecamy, tym większą zniżkę otrzymujemy.

nju mobile

Nju mobile również dysponuje ofertą dla duetów w umowie na czas nieokreślony bez telefonu, natomiast pojawia się tutaj określenie współdzielenia pakietu głównego. Jak to działa? Zakupując abonament główny w taryfie abonamentowej Wszystko – nie więcej niż 29 zł, w której skorzystamy z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich i 10 GB internetu (w tym 1,87 GB w roamingu UE), mamy możliwość dokupienia drugiego numeru jako nju dodatkowy za 9 zł miesięcznie.

Dodatkowy numer współdzieli wszystkie usługi z numerem głównym, co oznacza, że pakiet internetu dla każdego z numerów wyniesie 5 GB. Łączna opłata za 2 numery wyniesie nas 38 zł, czyli po 19 zł na każdego z użytkowników (tak jak reklamuje swoją usługę nju mobile).

Oczywiście, jeśli nie będziemy korzystali z któregoś z numerów lub nie osiągniemy pułapu 29 lub 9 zł, nie zapłacimy w danym okresie rozliczeniowym za usługi lub zapłacimy proporcjonalnie mniej.

Orange

Orange posiada bardziej rozbudowaną ofertę niż wymienione poprzednio sieci. Tutaj zakupimy od 2 do maksymalnie 5 numerów z lub bez telefonu na 24 miesiące lub 24 i 36 miesięcy dla przedłużających umowę w ramach jednej grupy.

Jak to wygląda w praktyce?

Wybieramy jeden z interesujących nas planów bazowych, czyli: Plan Standardowy 39,99 zł, Plan Optymalny 49,99 zł lub Plan Wzbogacony 69,99 zł.

Następnie dobieramy dodatkowe numery również w wybranych przez nas planach. W przypadku drugiego i każdego kolejnego numeru opłata za ten sam pakiet będzie niższa, czyli odpowiednio: Plan Standardowy 19,99 zł, Plan Optymalny 29,99 zł lub Plan Wzbogacony 49,99 zł. Zakres pakietów dodatkowych jest identyczny jak głównego i co najważniejsze każdy użytkownik posiada własny zakres usług, których nie musi współdzielić.

Co ciekawe, nowi klienci zapłacą jedynie za aktywację głównego numeru, a za pozostałe taka opłata nie zostanie już naliczona.

Do każdego z abonamentów dobierzemy, jeśli mamy taką potrzebę, telefon, za który zostanie naliczona miesięczna rata.

Play

Najbardziej zróżnicowaną propozycją spośród przedstawionych jest niewątpliwie oferta fioletowych. Znajdziemy tu abonament dla dwojga – DUET, dla rodziny maksymalnie 4 osobowej – RODZINA oraz dla 4 do 10 osób niekoniecznie będących rodziną- POKOLENIA. Wszystkie umowy zawierane są na 24 miesiące.

W każdym ze zobowiązań klient zakupując nowy numer lub przenosząc go z innej sieci może jednocześnie dołączyć do niego numer/numery dodatkowe. Natomiast, jeśli nie zrobi tego w momencie podpisywania umowy, to na wykupienie pozostałych numerów ma aż 6 miesięcy od jej podpisania. To bardzo dobre rozwiązanie dla niezdecydowanych :)

A do tego każdy z użytkowników danego numeru może zapłacić za siebie, ponieważ operator nie wprowadza przymusu płacenia rachunku zbiorczego. 

Należy pamiętać, że w grupie numerów trzeba wyznaczyć tzw. numer główny, który będzie zarządzał grupą.

Zawierając umowę nie musimy deklarować, ile osób przystąpi do umowy. Jednak trzeba to zrobić w maksymalnie 6 miesięcy po jej zawarciu. Najważniejszy jest typ umowy, który wybierzemy – duet, rodzina lub pokolenia, ponieważ typ umowy nie może ulec modyfikacji.

Wybierając abonament dla numeru głównego musimy liczyć się z tym, że pozostałe numery w grupie będą korzystały z  tego samego rodzaju abonamentu. Nie ma tutaj możliwości wyboru różnych cenowo i pakietowo zobowiązań.

Oferta zostanie zaprezentowana według kategorii abonamentów, czyli Oferta S, Oferta M oraz Oferta L, a w ich ramach abonamenty dla duetów, rodziny i „pokoleń”.

Oferta S

Oferta S bez telefonu to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y, MMS-y płatne 19 gr za każdy i 5 GB internetu w smartfonie.

Cena abonamentu kształtuje się następująco:

 • DUET: 25 zł za osobę;
 • RODZINA: 20 zł za osobę;
 • POKOLENIA: 20 zł za osobę.

Zobowiązanie z telefonem zwiększa już koszt umowy. Podstawowa cena wzrasta nieznacznie, natomiast przy podpisywaniu umowy zapłacimy jednorazową kwotę za wybrany telefon. Jeśli chcielibyśmy, aby cena telefonu na start była niższa, możemy zdecydować się na podwyższenie kwoty bazowej abonamentu.  Ceny abonamentu wyglądają następująco:

 • DUET:  podstawowa cena abonamentu to 30 zł plus opłata za telefon lub podwyższona kwota abonamentu do 35 zł lub 40 zł z odpowiednio niższą opłatą na start za telefon;
 • RODZINA: abonament bazowy to 25 zł plus jednorazowa opłata za telefon lub zwiększona kwota abonamentu do 30 lub 40 zł plus jednorazowa niższa opłata za urządzenie;
 • POKOLENIA: zasady obliczania abonamentu i opłaty za telefon są identyczne jak w zobowiązaniu dla rodziny.

Oferta M

Z kolei Oferta M to nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, 10 GB w pełnej prędkości (następnie bez limitu z ograniczoną prędkością), nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet podstawowy telewizji Play Now, pakiet HBO GO Filmy i seriale przez 3 miesiące za 0 zł, Showmax za darmo przez 3 miesiące i Tidal przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat.

W przypadku ofert bez telefonu ceny kształtują się następująco:

 • DUET: 40 zł za osobę;
 • RODZINA: 35 zł za osobę;
 • POKOLENIA: 30 zł za osobę.

W wariancie z telefonem zasady są identyczne dla wszystkich ofert, czyli klient może wybrać kwotę podstawową lub zwiększyć abonament i zapłacić mniej za telefon przy odbiorze:

 • DUET: podstawowy abonament 50 zł lub podwyższony do 70 zł, 90 zł, 110 zł, 140 zł, 170 zł, 220 zł, 240 zł z opłatą początkową za telefon;
 • RODZINA: podstawowa kwota abonamentu to 45 zł z opłatą początkową za urządzenie lub abonament zwiększony do 55 zł, 65 zł, 75 zł, 85 zł, 95 zł, 105 zł, 115 zł, 135 zł, 145 zł, 165 zł, 185 zł, 215 zł lub 235 zł z odpowiednio niższymi opłatamina start;
 • POKOLENIA: bazowa kwota abonamentu z telefonem to 40 zł z opłatą początkową za telefon lub z podwyższoną kwotą do 50 zł, 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł, 100 zł, 110 zł, 130 zł, 140 zł, 160 zł, 180 zł, 210 zł, 230 zł z odpowiednio niższymi opłatami na start.

Oferta L

Opcja L to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 30 GB internetu w pełnej prędkości, pakiet Podstawowy Play Now oraz kanały telewizyjne Play Now do wyboru spośród SPORT, KIDS, EXTRA,  pakiet seriale i filmy HBO GO za darmo przez 6 miesięcy, pakiet filmy i seriale Showmax za darmo przez 6 miesięcy, Tidal za darmo przez 24 miesiące.

Ceny poszczególnych abonamentów bez telefonu kształtują się następująco:

 • DUET: 45 zł za osobę;
 • RODZINA: 40 zł za osobę;
 • POKOLENIA: 35 zł za osobę.

Natomiast ceny abonamentu z urządzeniem:

 • DUET: podstawowy abonament wyniesie klientów 55 zł plus jednorazowa opłata za urządzenie lub w zależności od wybranej opcji podwyższenia abonamentu: 65 zł, 75 zł, 85 zł, 95 zł,  105 zł, 115 zł, 125 zł, 145 zł, 155 zł, 175 zł, 195 zł, 225 zł lub 245 zł z odpowiednio niższymi opłatami za urządzenie;
 • RODZINA: podstawowa kwota abonamentu wyniesie 50 zł plus opłata za telefon lub 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł, 100 zł, 110 zł, 120 zł, 140 zł, 150 zł, 170 zł, 190 zł, 220 zł, 240 zł w podwyższonej kwocie z niższą opłatą na start;
 • POKOLENIA: podstawowy abonament wyniesie klienta 45 zł plus opłata za telefon lub w opłacie podwyższonej: 55 zł, 65 zł, 75 zł, 85 zł, 95 zł, 105 zł, 115 zł, 135 zł, 145 zł, 165 zł, 185 zł, 215 zł lub 235 zł z opłatą za telefon.

Na przenoszących numer czeka niespodzianka: abonament aż do 6 miesięcy gratis.

Plus

Operator przewidział jedynie abonamenty dla 2, 3 lub 4 osób. Cena abonamentów jest taka sama w przypadku usług z telefonem, jak i bez urządzenia. Dobierając telefon do abonamentu operator doliczy do abonamentu miesięczną ratę, a także opłatę na start za urządzenie.

Do wyboru są 3 plany taryfowe różniące się ceną, w zależności od wybranej opcji (dla 2, 3 lub 4 osób). Pakiety w abonamentach są identyczne, więc zacznijmy najpierw od ich zawartości:

 • opcja z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 4 GB/6 GB/8 GB (w zależności od wybranego abonamentu)  transferu internetowego i pakiet IPLA Plus z 5 kanałami za darmo:
  • oferta dla duetów: opłata za pierwszy numer to 30 zł, a za drugi 15 zł. Opłata za telefon doliczana jest w formie comiesięcznych rat do każdego rachunku i taka zasada obowiązuje we wszystkich zobowiązaniach abonamentowych;
  • abonament dla 3 osób: pierwszy numer wyniesie 30 zł, a 2 kolejne po 15 zł, a pakiet 6 GB jest współdzielony dla wszystkich numerów;
  • abonament dla 4 osób: pierwszy numer to opłata w wysokości 30 zł, a kolejne 3 to koszt 15 zł każdy, a pakiet 8 GB dzielony jest między wszystkie numery.
 • wariant z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet inernetowy Internet bez końca, telewizja IPLA w telefonie z pakietem 41 kanałów:
  • abonament dla duetu: pierwszy numer wyniesie klientów 50 zł, a drugi 25 zł;
  • zobowiązanie abonamentowe dla 3 osób to koszt 50 zł dla pierwszego numeru i po 25 zł dla pozostałych;
  • abonament dla 3 osób to wydatek 50 zł za pierwszy numer, a 25 zł za każdy dodatkowy abonament.
 • opcja z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet inernetowy Internet bez końca, telewizja IPLA w telefonie z 41 kanałami oraz pakiet IPLA Polat Sport Premium z Ligą Mistrzów UEFA:
  • oferta dla duetu to 75 zł dla pierwszego numeru, a 25 zł dla drugiego;
  • oferta dla 3 osób: abonament dl pierwszego numeru wynosi 70 zł, a dla kolejnych numerów to koszt po 25 zł;
  • abonament dla 4 osób: abonament dla pierwszego numeru kosztuje 70 zł, a każdy kolejny po 25 zł.

Klienci przenoszący numer mogą liczyć na bonus w postaci braku opłat do 6 miesięcy.

Premium Mobile

Premium Mobile posiada w swojej ofercie 2 pakiety dla dwojga (Freedom dla Dwojga i Freedom dla Dwojga+) oraz jeden pakiet dla 3 osób: Freedom dla Trojga w zobowiązaniu na czas nieokreślony bez telefonu, a zerwanie umowy nie skutkuje naliczaniem kar umownych:

 • Freedom dla Dwojga to dwa abonamenty z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych orz 10 GB dla każdego z użytkowników. Koszt abonamentu dla dwóch osób to 34,80 zł;
 • Freedom dla Dwojga+ to dwa abonamenty z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych orz 20 GB dla każdego z użytkowników. Koszt abonamentu dla trzech osób to 44,40 zł;
 • Freedom dla Trojga to 2 abonamenty z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i 20 GB internetu oraz 1 abonament z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych i 10 GB internetu. Całkowity koszt abonamentu dla 3 osób to 59,30 zł.

T – Mobile

Ciekawą propozycję zawarcia umowy z telefonem lub bez urządzenia na 24 miesiące posiada w ofercie T-Mobile.

W wariancie dla duetu to koszt od 40 zł na osobę. Natomiast w opcji dla 3 lub więcej osób opłata za każdy numer wyniesie od 35 zł. Od czego zależy cena abonamentu? Warunkiem przystąpienia do grupy w ramach jednej umowy jest zakupienie jednego z abonamentów powyżej 50 zł w ofertach bez telefonu lub powyżej 70 zł w zobowiązaniu z telefonem. Abonamenty można dowolnie łączyć.

Oczywiście, taka oferta nie zachęcałaby do zakupu abonamentów, ponieważ nie różniłaby się niczym od tej standardowej. Dlatego operator dla jej uatrakcyjnienia wprowadził zniżki: 10 zł na każdy numer przy zakupie dwóch aktywacji lub 15 zł przy więcej niż 2 umowach. 

Najistotniejszy jest jednak fakt, że w każdym momencie umowy możemy dołączyć kolejne numery. Nie ma tutaj warunku podania wszystkich użytkowników, np. do 6. miesiąca po zawarciu umowy.

Również płacenie rachunków możemy rozdzielić na poszczególnych użytkowników, którzy mogą samodzielnie płacić za swój rachunek.

Liczba dołączanych do umowy numerów jest duża, ale jednak ograniczona do 10 sztuk.

Ponadto, przenoszący numer do momentu całkowitego przeniesienia numeru z innej sieci otrzymają darmowy abonament, a przenoszący numer do oferty z telefonem skorzystają z dodatkowego rabatu 10 zł.

Posiadacze Internetu domowego w T-Mobile zawierający umowy na abonamenty komórkowe również mogą liczyć na zniżki, ale tylko na umowy komórkowe. Sam internet nie jest rabatowany.

Virgin Mobile

Virgin Mobile również wychodzi do klientów z propozycją zawarcia umowy na od 2 do 5 numerów bez telefonu w umowie na czas nieokreślony.

Podpisując umowę na 2 numery za pierwszy numer zapłacimy 29 zł, a za drugi 14,50 zł. Przy większej liczbie numerów zasada jest identyczna, czyli za pierwszy abonament naliczona zostanie opłata 29,99 zł, a za kolejne po 14,50 zł.

W ramach każdego z abonamentów skorzystamy z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych oraz po 20 GB transferu internetowego.

Podsumowanie

Co wybrać? Czym się kierować? Ceną? Liczbą numerów w umowie? Cenami telefonów? A może wszystkim jednocześnie?

Te kwestie zostawiam Wam do przemyślenia.

Pochwalę ofertę T-Mobile za możliwość dołączenia kolejnego numeru w trakcie trwania umowy i bez ograniczeń czasowych, Play i T-Mobile za możliwość oddzielnego płacenia rachunków, a nju mobile, Premium Mobile i Virgin Mobile z kolei za umowy bez zobowiązań.

A Wy którą ofertę byście wybrali?