Ofensywa Fossila na rynku wearables

Do końca tego roku Fossil Group zamierza wprowadzić do sprzedaży łącznie 100 urządzeń z segmentu wearables – dzisiaj po raz kolejny ten wynik staje się bliższy osiągnięcia. Otóż oficjalnie zaprezentowano nowe zegarki z podstawowymi funkcjami „smart” (Smart Analog Movement), a także dwa smartwatche, działające pod kontrolą Androida Wear: Q Marshall i Q Wander. Dołączają one do już oferowanych modeli: Q54 Pilot, Q Reveler, Q Dreamer, Q GrantQ Founder oraz Q Motion.

Szczególną uwagę poświęcono naturalnie smartwatchom z krwi i kości. Zacznijmy od tego, że w przeciwieństwie do pozostałych, dopiero co zaprezentowanych wearables Fossila, zostały wyposażone w okrągłe, dotykowe wyświetlacze z opcją ciągłego wyświetlania godziny. Oba modele mogą mieć kopertę o średnicy 44 albo 46 mm. Ponadto poznaliśmy ich cenę, która została ustalona na poziomie 275 dolarów. Zważywszy na ich wygląd oraz funkcje nie wydaje się to być szczególnie wygórowana kwota.

Warto zaznaczyć, że system Android Wear, dzięki któremu otrzymamy dostęp do ogromnej biblioteki aplikacji w Google Play, działa za sprawą układu Intel Atom z rodziny Z34xx. Jest to o tyle ważne, że partnerstwo z tym producentem procesorów podpisał także Tag Heuer. Oczywiście najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi smartwatchami Fossila zauważymy w wyglądzie ich koperty oraz paska lub bransolety.

fossil-q-marshall

Fossil Q Wander i Q Marshall pozwolą na przeprowadzanie rozmów głosowych, ustawianie budzików czy alertów, a także na bezpośrednie odpisywanie na wiadomości z ich poziomu. Nie można zapomnieć, że oba modele mogą być ładowanie jedynie indukcyjnie. W sprzedaży pojawią się jeszcze w tym roku i pozwolą na współpracę, identycznie jak inni rywale z Android Wear, z telefonami z Androidem oraz iOS.

fossil-smart-analog-movement

Mimo wszystko bardzo ważne dla Fossila są również nowe produkty z rodziny Smart Analog Movement. Oferują one możliwość synchronizacji z dowolnym urządzeniem z Androidem lub iOS, pozwalają na monitorowanie naszej aktywność i snu, liczenie spalonych przez nas kalorii, a godzina będzie ustalana automatycznie na podstawie danych z telefonu. To wszystko zapewnią modele o wyglądzie zwykłego zegarka. Moim zdaniem będzie to znakomita propozycja dla wielu osób – ich cena zapewne będzie wahać się pomiędzy 100 a 200 dolarów.

Jak widzicie przyszłość nowości Fossila?

źródło: Mashable