Ważne

Fossil z nową inteligentą opaską w ofercie, Q Motion

W sprzedaży od lata za 95 dolarów

Już jakiś czas temu Fossil, amerykański producent zegarków, postanowił zaprezentować własne urządzenia ubieralne. W taki oto sposób na rynku pojawiła się nowa rodzina wearables, Q, w której skład wchodzą następujące modele: Q54 Pilot, Q Reveler, Q Dreamer, Q Grant oraz Q Founder. Wkrótce do oferty dołączy nowa opaska, Q Motion. Podobnie jak inne produkty z tej kategorii zaoferuje możliwość śledzenie naszej aktywności, a także pozwoli na informowanie nas o powiadomieniach z telefonu.

Najważniejszą nowością w Q Motion jest opcja monitoringu naszego snu, co zdecydowanie trudno uznać za wyjątkową zaletę na tle konkurentów, ale w modelach Fossila to prawdziwa nowość. Oczywiście urządzenie bezproblemowo będzie mogło kontrolować też naszą aktywność fizyczną. Warto wspomnieć, że aplikacja pozwalająca na synchronizację smartfonu ze smartbandem będzie dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Niestety mało prawdopodobne, aby pojawiła się ona również na innych platformach.

Opaska będzie nas informowała o np. nieodczytanym mailu czy nieodebranym połączeniu za pomocą wibracji oraz niewielkiej, pojedynczej diody LED. Z poziomu telefonu będziemy mogli dokładnie filtrować powiadomienia, jakie będziemy chcieli otrzymywać na nasz smartband. Najciekawszą opcją w Q Motion jest jednak Smart Tap. Funkcja ta polega na kliknięciu w opaskę, co z kolei pozwoli na np. zmianę odtwarzanej piosenki, znalezienie telefonu czy też wykonanie zdjęcia.

Aktualnie wiemy jedynie, że Fossil Q Motion ma pojawić się w sprzedaży latem, a cena będzie wynosić dokładnie 95 dolarów, co wydaje się być rozsądnie skalkulowaną kwotą.

źródło: Fossil przez Ars Technica, GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona