Odporny Getac Z710 z Androidem... 2.3 Gingerbread dostępny w Polsce - Tabletowo.pl

Odporny Getac Z710 z Androidem… 2.3 Gingerbread dostępny w Polsce

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Odporny Getac Z710 z Androidem... 2.3 Gingerbread dostępny w Polsce Nowości

Tablety kojarzą nam się głównie z urządzeniami o niezbyt trwałej konstrukcji, których upuszczenie lub zalanie ma niezbyt przyjemne skutki. Na rynku jest jednak kilka firm, które oferują sprzęt do zadań specjalnych. Przez to, że jest wytrzymały na czynniki zewnętrzne, jest często sporo droższy od „zwykłych” odpowiedników mimo gorszej specyfikacji. Jeden z takich produktów, Getac Z710, trafił do sprzedaży w Polsce.

Tablet Z710, jak wszystkie produkty Getac, zapewnia ponadprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne (m.in. upadki z wysokości 180 cm), wstrząsy, wibracje oraz szczelność na poziomie IP65, która zapewnia ochronę przed strumieniem wody i pyłem. Dodatkową ochronę stanowi stylowa, wzmocniona obudowa, która jest również elementem oryginalnego designu.

Warto zwrócić szczególną uwagę na matrycę tabletu:

Najwrażliwszym elementem tabletów jest zwykle ekran. Dlatego producent zwrócił szczególną uwagę na jego właściwe zabezpieczenie. Opracowana specjalnie dla tego produktu technologia LumiBond stanowi połączenie rozwiązań technicznych Gorilla Glass, pojemnościowego panelu dotykowego oraz OCR (Optical Clear Resin). Wszystko by zapewnić najwyższą czułość ekranu przy jego maksymalnej ochronie. Ekran reaguje na dotyk sprawnie i bez opóźnień, a jego obsługę ułatwia również dołączony rysik. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że tablet może być obsługiwany w rękawiczkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę zimową aurę za oknem. Zastosowane powłoki antyodblaskowe Getac QuadraClear zapewniają wysoką czytelność ekranu niezależnie od pogody i doświetlenia otoczenia.

Na pierwszy rzut oka na parametry techniczne, w oczy rzuca się system operacyjny. Z710 jest bowiem pierwszym tabletem w ofercie firmy, pracującym w oparciu o Androida. Szkoda tylko, że do naszej dyspozycji została oddana bardzo stara wersja platformy – Android 2.3 Gingerbread. W dodatku na aktualizację są marne szanse.

Getac Z710 oferuje 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430, 1GB RAM oraz 16GG pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Jak przystało na sprzęt dla wymagających, został wyposażony w GPS SiRFstarIV, Bluetooth, WiFi, aparat 5 Mpix, kamerkę, akmulator o pojemności 7600 mAh. Opcjonalnie jest również 3G, czytnik kodów kreskowych 1D/2D oraz czytnik RFID.

Urządzenie nie należy do najmniejszych – jego wymiary to 21,8 x 14,2 x 2,7 cm i najlżejszych (choć w informacji prasowej na jego temat można przeczytać: „mały i lekki tablet Z710„) – waży 800 g.

Getac Z710 wyceniony został na 3325 złotych netto. Można go nabyć na stronie www.rugged.com.pl.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona