Odmieniony Gmail 5.0 z Material Design już jest [APK]

O Gmailu w wersji 5.0 pisałem zaledwie ponad tydzień temu. Wtedy dowiedzieliśmy się, że aplikacja będzie obsługiwać konta pocztowe firm trzecich. Google zrobiło nam prezent na koniec października, bo od wczoraj Gmail z Material Design zaczął trafiać na urządzenia z Androidem. Dla niecierpliwych mamy plik APK.

Jeżeli macie to szczęście i korzystacie już z Inbox, to nowy Gmail nie sprawi Wam problemów, bo animacje, fonty czy ikony są identyczne. W porównaniu do starszej wersji Gmaila jest płynniej, ładniej i nawet czytelniej.

Działanie samej aplikacji nie zostało zmienione. Z najważniejszych nowości, jakie wprowadzono, to obsługa kont pocztowych innych firm niż Google i odmieniona stylistyka oraz ikona aplikacji.

Tydzień temu nie wiedzieliśmy czy będzie można dodawać konta pocztowe polskich firm. Okazuje się, że tak, a aplikacja sama nam to proponuje. Po rozwinięciu menu z lewej strony możemy dodać konto, następnie wybrać czy ma to być konto Google czy Inne, w podpowiedziach jest WP.pl. Ja nie korzystam z innej poczty niż Google oraz outlook.com, więc sprawdziłem tylko tą drugą – działa bez problemu. Synchronizacja przebiegła szybko, a to co musiałem podać, to jedynie login i hasło. Wygląda na to, że można dodać jakiekolwiek konto pocztowe, bo program pozwala na ręczną konfigurację ustawień poczty.

Gmail 5.0, ten sam, który zainstaluje się Wam w najbliższym czasie można pobrać stąd (APKMirror) w postaci pliku APK.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=pl” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button][button link=”http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gmail/gmail-5-0-1520254-apk/” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”pobierz” newtab=”on”][/button]