Możesz już odblokować bootloader w swoim LG G6 | Tabletowo.pl

Możesz już odblokować bootloader w swoim LG G6

Dołącz do dyskusji 0

Firma LG od kilku lat udostępnia oficjalne narzędzie do odblokowania bootloadera. Najczęściej korzystają z tego programiści i deweloperzy, ale cieszą się z tego również ci, którzy chcieliby zainstalować na swoim smartfonie niestandardowe oprogramowanie. Wśród smartfonów, które mają teraz taką możliwość, pojawił się LG G6.

Trzeba pamiętać, że nie od razu oznacza to, że każdy wariant LG G6 został „uwolniony”. W gruncie rzeczy dotyczy to wersji przeznaczonej na rynek europejski (H870), czyli nasz. Oprócz tej edycji najnowszego flagowca Koreańczyków, bootloader można odblokować również w innych topowych smartfonach producenta: LG G5, V10 i V20.

Od tej pory zatem, deweloperzy i właściwie każdy, kto chciałby zyskać więcej swobody w zarządzaniu swoim urządzeniem od LG, może zerwać z ograniczeniami nałożonymi przez producenta i skorzystać z niestandardowych ROM-ów.

Żeby odblokować swój telefon, trzeba mieć zainstalowany na komputerze program Android SDK i ADB, w celu weryfikacji numeru IMEI urządzenia oraz wygenerowania specjalnego kodu potrzebnego do ukończenia procesu. Procedura nie jest jakoś przesadnie skomplikowana, jednak wciąż nic nie dzieje się magicznie po naciśnięciu jednego przycisku. Pełny przewodnik, jak odblokować bootloader dostępny jest na stronie źródłowej.

Jeśli jednak nie za bardzo wiemy, po co mielibyśmy korzystać z narzędzi udostępnionych przez LG, to lepiej tego nie robić. Przed jakąkolwiek poważną ingerencją w oprogramowanie zawsze trzeba upewnić się, że wiemy, co robimy i jesteśmy gotowi na ewentualne niepowodzenie operacji oraz nieuchronną utratę gwarancji.

zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji LG G6

źródło: LG, @bukosssAndroidPolice

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona