Od teraz Twitter z możliwością transmisji na żywo

Dokładnie od wczoraj wraz z najnowszą wersją aplikacji (6.26.0), można nadawać na żywo bezpośrednio z aplikacji Twitter. Najświeższą wersję znajdziecie już w Google Play. 

Reklama

Jakiś czas temu w aplikacji pojawiła się opcja odtwarzania filmików, rejestrowanych przy pomocy Periscope bezpośrednio na Twitterze. Oznaczało to mniej więcej tyle, że jeżeli nasz znajomy nadawał coś na żywo na Periscope, to od razu pojawiało się to na naszej osi czasu. Kłopot pojawiał się wówczas, gdy to my chcieliśmy coś transmitować. Na szczęście problem zniknął, bo od teraz możemy nadawać bezpośrednio z aplikacji, co zapewne trochę ułatwi nam życie.

Transmisja na żywo staje się coraz bardziej popularną formą komunikacji. Muszę przyznać, że i ja czasami z tego korzystam, dzieląc się z moimi znajomymi ważnymi, czy też ciekawymi dla mnie chwilami z mojego życia. Od teraz tego typu kontakt może odbywać się jeszcze łatwiej, bo wprost z aplikacji Twitter.

Reklama

Co należy zrobić? Wystarczy nacisnąć ikonę tworzenia nowej wiadomości, a następnie wybrać symbol aparatu. Spośród innych opcji – bo przecież możemy załączyć także zdjęcie, czy plik wideo – zauważymy także nową ikonkę do transmisji live. Dokładnie taką, jaką widziecie na załączonych powyżej zrzutach ekranu. Gdy już będziecie gotowi do rozpoczęcia streamingu, po prostu wciśnijcie przycisk transmisji na żywo. Nic więcej nie trzeba już robić.

twitter-transmisja-na-zywo
Streaming z aplikacji Twitter

Gdy transmisja jest w toku każdy użytkownik Twittera, czy też Perisope, może wchodzić z Wami w interakcje, komentując nadawany przez Was filmik lub wysyłając – znane nam bardzo dobrze z Periscope – serca.

Jeżeli ta funkcja nie jest jeszcze dostępna na Waszych urządzeniach, to powinna się pojawić już w ciągu kilku najbliższych dni – tuż po aktualizacji do wersji 6.2.60. Nowa opcja zawita zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Źródło: blog.twitter oraz własne