Ważne

Periscope bezpośrednio na Twitterze – bez konieczności instalowania aplikacji

Odnoszę wrażenie, że Periscope nie cieszy się w Polsce zbytnią popularnością. Mam jednak branżowych znajomych, którzy coraz częściej nadają za pomocą tego medium. Żeby ich obejrzeć na smartfonie czy tablecie, dotychczas musiałam zainstalować aplikację Periscope. Na szczęście jednak wreszcie się to zmienia.

Dotychczas, gdy ktoś ze znajomych wrzucił link informujący o trwającym periscopie, trzeba było przechodzić do aplikacji Periscope, by zobaczyć streaming. Na szczęście ta niedogodność właśnie znika, bo filmy będą odtwarzane bezpośrednio na Twitterze (zarówno aktualnie trwające, jak i te zakończone). Oczywiście wciąż, by komentować i puszczać w eter serduszka, trzeba będzie instalować program.

Moim zdaniem to świetne posunięcie ze strony Periscope – dzięki temu użytkownicy mają szansę dotrzeć do większej liczby odbiorców niż wcześniej. Nie każdy bowiem odczuwa potrzebę instalowania aplikacji tylko po to, by coś obejrzeć.

Na ten moment nowość dostępna jest wyłącznie dla użytkowników Twittera w wersji na iOS. W przygotowaniu jest jednak również edycja dla Androida i zostanie wydana w momencie, gdy będzie gotowa – przybliżonego terminu, niestety, nie podano.

Jak to będzie wyglądało – możecie zobaczyć poniżej:

periscope-na-twitterze

Korzystacie z Periscope? Jeśli tak – tylko oglądacie czy też nadajecie?

źródło: engadget, twitter

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona